Wózek wielofunkcyjny czy dwa wózki? Porównanie

Jako mama wiem, że wybór wózka dziecięcego to jeden z najtrudniejszych wyborów przy kompletowaniu wyprawki. Stoimy często przed dylematem, czy kupić wózek wielofunkcyjny (2w1, 3w1), czy może gondolę, a następnie spacerówkę? Wszystko zależy tak naprawdę od potrzeb dziecka, jak i od naszych, rodziców. Dodatkowo, aspektem, który powinniśmy brać pod uwagę jest również kwota, jaką chcemy przeznaczyć na taki zakup. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, jak również zwolenników i przeciwników. Postanowiłam trochę popytać rodziców w swoim otoczeniu, którą opcję wybierali i jak oceniają swój wybór.

Wózek wielofunkcyjny 2w1, 3w1 co to jest ?

Wózki wielofunkcyjne 2w1, to wózki, które służą jako gondola, dopóki dziecko samodzielnie nie usiądzie, zapewniają maluchom bezpieczną pozycję leżącą. Następnie, kiedy dziecko już samo siada, taki wózek z łatwością przekształcimy w komfortowy wózek spacerowy. Taka spacerówka dedykowana jest dla dzieci do 3-4 roku życia.

Zestaw 2w1 składa się z:

  • stelaża,
  • gondoli dla noworodka,
  • siedziska spacerowego.

Wózek wielofunkcyjny 2w1 czy gondola i spacerówka?

Jak wspomniałam wyżej, podpytałam rodziców z mojego otoczenia, jaki był ich wybór i jak ten wybór oceniają. Oczywiście zdania były bardzo podzielone. Jedna z mam zaskoczyła Mnie, ponieważ wybrała dla swojego dziecka zupełnie inne rozwiązanie. Zakupiła wózek dziecięcy 2w1, a do tego spacerówkę tzw. “parasolkę”, która zawsze była w bagażniku auta, ponieważ jest naprawdę kompaktowa. Przydała się na szybkie zakupy bądź nieplanowane szybkie wyjazdy. Dodatkowo posłużyła, kiedy dziecko było już starsze i nie korzystało tak często z wózka.

Z kolei spacerówka z zestawu, służyła od momentu kiedy dziecko usiadło i towarzyszyła im na wszystkich spacerach. Tak naprawdę możemy zauważyć, że wszystko zależy od indywidualnych potrzeb każdego dziecka jak i rodziców. Przygotowując dla was ranking wózków dziecięcych, przedstawiłam w pierwszej pozycji, swój wybór. Ja byłam bardzo zadowolona z wózka 2w1 jaki kupiłam. Był niewielkich rozmiarów, wygodny i bezpieczny dla dziecka, a po złożeniu nie zabierał miejsca, połowy bagażnika.

Postanowiłam, że z opinii rodziców stworzę dla Was bardzo ogólną i subiektywną tabelkę. Wszystko zależy od danej marki i modelu wózka jaki wybierzemy. Dlatego warto zajrzeć do naszego rankingu i zapoznać się z wybranymi modelami różnych marek.

 

Cechy Wózek wielofunkcyjny 2w1 Wózek głęboki i spacerówka
Cena

Często bardziej ekonomiczna

Często wyższa cena

Jakość 

Niewygodna i niepraktyczna spacerówka, spacerówka gorszej jakości niż gondola

Dwa wózki dobrej jakości, głęboki i spacerowy, wszystko zależy od modelu

Dostępność

Duża dostępność, większość producentów posiada w ofercie wózki 2w1 

Mała dostępność wózków głębokich z gondolą

Zdaniem rodziców, którzy wybrali zestaw 2w1, spacerówki z zestawu były często gorszej jakości niż gondole. Jednak kiedy wybierzemy odpowiedni wózek, spacerówka wcale nie musi niewygodna czy niepraktyczna. Wybór wózka 2w1 jest bardziej ekonomiczny.

Co w takim razie wybrać?

Niestety nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi. Bo jak mówi stare przysłowie, ile ludzi tyle opinii. Wybór najlepiej dostosować do swoich potrzeb, sytuacji no i budżetu. Niestety, ale często jest tak, że o najlepszym rozwiązaniu często dowiadujemy się po fakcie, kiedy wszystkie wady i zalety “wychodzą w praniu”.

Przy pierwszym dziecku, ten wybór jest szczególnie trudny, wtedy jako rodzice nie mamy jeszcze świadomości, testujemy wózek w sklepie bądź w domu bez dziecka. Przed wyborem oprócz przejrzenia rankingów, możemy popytać innych rodziców. Dobrym rozwiązaniem jest zakup wózka używanego w dobrym stanie, a takie często są wózki głębokie z gondola, ponieważ nie są długo użytkowane, a z racji tego że taki maluszek nie je jeszcze stałych pokarmów, mamy pewność, że będzie czysty i zadbany. Tutaj również ważny jest fakt, że jeśli wózek nie będzie nam odpowiadał, nie stracimy fortuny i zawsze możemy go odsprzedać. Recykling to fajna rzecz i dobro dla Matki Natury! Warto więc wziąć to pod uwagę.

0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments