Ranking najlepszych suszarek do włosów 2021!

Jak już wiadomo nasze włosy wymagają dokładnego suszenia, układania i pielęgnacji. Niezbędnym urządzeniem będzie dobra suszarka do włosów. Rynek oferuje nam wiele modeli, które różnią się od siebie parametrami- siła nawiewu, regulacja temperatury, waga i moc. Niektórzy producenci dodali do swoich suszarek opcje jonizacji co wpływa naprawdę dobrze na strukturę naszych włosów. Przygotowaliśmy dla Państwa ranking suszarek, abyście mogli wybrać idealną dla siebie.

1. PHILIPS THERMOPROTECT IONIC 

Moc 2200W Jonizacja Opcja zimnego nadmuchu Wyposażony w dyfuzor i koncentrator

Ta suszarka wyposażona jest w funkcję ThermoProtect, co pozwala na szybkie suszenie w stałej i optymalnej temperaturze , która zapewnia ochronę przed przegrzaniem włosów. Za wykonanie idealnej fryzury odpowiedzialne są ustawienia  szybkości suszenia i sześcio poziomowa regulacja temperatury. Dzięki 2200 W mocy uzyskamy efekty jak z salonu fryzjerskiego, a pielęgnacja jonowa sprawi, że włosy nie bada się elektryzować, łuski będą wygładzone dodając blasku naszym włosom. Przycisk CoolShot nada fryzurze ostatecznego kształtu, a dyfuzor znacznie zwiększy  objętość włosów.   

Zalety:

  Wady:

   2. REMINGTON PROLUXE AC9140

   Moc 2400W Jonizacja Zimny nawiew Wyposażenie: dyfuzor, koncentrator x2
   Suszarka wyposażona w silnik AC o mocy 2400 W i inteligenta technologie OPTIheat , które zapewniają niezwykłą szybkość suszenia. Dodatkowo technologia OPTIheat dostarcza ciepło do miejsc gdzie jest ono faktycznie potrzebne, dzięki czemu cały proces suszenia jest bardzo efektywny. Opcja Pro + Style Shot zapewnia fryzurze stałość przez 24 godziny. Urządzenie posiada opcję jonizacji, która skutecznie zapobiega elektryzowaniu się włosów. Firma Remington opracowała koncentrator o specjalnym kształcie. Suszarka posiada dwa stopnie regulacji prędkości i trzy stopnie regulacji temperatury, dzięki czemu uzyskamy efekt jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego.

   Zalety:

    Wady:

     3. REMINGTON PRO-AIR TURBO D5220

     Moc 2400W Jonizacja Tryb turbo Wyposażenie: koncentrator, dyfuzor
     Trzecią pozycją w naszym rankingu suszarek do włosów jest urządzenie o wyjątkowej mocy 2400W. Wyposażone w generator jonów, emituje ich tyle, że znacznie zapobiegają elektryzowaniu się włosów. Funkcja Turbo zwiększa prędkość wydmuchiwanego powietrza aż  do 90km/h co przyspiesza czas suszenia. Wyposażona w wygodny dyfuzor, uchwyt do zawieszania i przewód o długości 1,8m. Posiada 3 opcje ustawienia ciepła i 2 prędkości nawiewu, także chłodnego, który pozwala na gładkie wykończenie fryzury.  

     Zalety:

      Wady:

       4. PHILIPS MOISTUREPROTECT HP8280/00

       Moc 2300W Jonizacja i ThermoProtect Czujnik MoistureProtect Wyposażenie: dyfuzor
       Czujnik MoistureProtect zdecydowanie wyróżnia tą suszarkę, podczerwień “diagnozuje” włosy i dobiera taka temperature suszenia, która zapewni im naturalne nawilżenie. MoistureProtect przez cały czas monitoruje i reguluje temperaturę suszenia, dostosowując ją do potrzeb włosów, tak aby nie uszkodzić łusek. Włosy pozostają zdrowe i lśniące. W zależności od potrzeb czujnik można włączać i wyłączać. Dodatkowym atutem są funkcje Thermoprotect i pielęgnacja jonowa co zapobiega elektryzowaniu się włosów, z kolei dyfuzor, w który również wyposażony jest ten model suszarki nadaje objętości naszym włosom. Ustawienia prędkości i temperatury zapewnią nam kontrole nad suszeniem. 

       Zalety:

        Wady:

         5. PHILIPS HP8281/00

         Moc 2300W Jonizacja Opcia MoistureProtect Wyposażenie: dyfuzor, koncentrator
         Na ostatniej  pozycji w naszym rankingu suszarek do włosów pojawia się urządzenie idealnie dopasowujące się do potrzeb każdego użytkownika. Posiada sześć ustawień siły nadmuchu i temperatury (w tym opcja zimnego nadmuchu), a moc 2300W pomaga w błyskawicznym tempie wysuszyć włosy. Nie martw się, że Twoje włosy mogą stać sie szare, szorstkie i przesuczone poniewaz ta suszarka posiada opcje MoistureProtect, która przez cały czas swojej pracy chroni Twoje włosy przed utrata naturalnego nawilzenia. Czujnik z pomocą podczerwieni ‘diagnozuje’ poziom nawilżenia włosów i dostosowuje do nich temperaturę, tak by mogły one zachować prawidłowy poziom wody i nie przesuszały się. 

         Zalety:

          Wady:

           Najlepsza suszarka to przede wszystkim taka, która spełni potrzeby użytkownika. Podstawą są dobre parametry techniczne, ponieważ maja one wpływ nie tylko na szybkość i komfort suszenia, ale szczególnie na kondycję włosów. Dużo zależy również od długości włosów i częstotliwości ich suszenia, jeśli będziesz używał jej rzadko np. tylko po kąpieli wybieraj suszarkę z podstawowymi funkcjami, jednak kiedy chcesz eksperymentować z włosami w tym wypadku wybierz suszarkę bardziej profesjonalna. Najlepsze suszarki do włosów pozwalają na regulację temperatury, te najbardziej gorące powietrze pozwoli na szybkie wysuszenie, a te najzimniejsze na piękne wykończenie stylizacji i zamknięcie łuski włosa.

           Oferta dobrych suszarek jest obecnie naprawdę duża, a najlepsza z nich jest w zasięgu ręki! 🙂   

           Moc suszarki

           Oczywiście im większa moc, tym krótszy czas suszenia. Przy długich włosach i częstym użytkowaniu wybieraj suszarki o większej mocy, zdecydowanie ponad 2000 W. W przypadku krótkich włosów zalecamy suszarkę o mocy poniżej 2000 W. 

           Dodatkowe funkcje

           Jeśli lubisz eksperymentować z włosami lub też dbasz, by Twoja fryzura była zawsze perfekcyjna, zaopatrz się w suszarkę z dodatkowymi funkcjami. Pozwolą one nie tylko wysuszyć Ci włosy, zadbają również o ich kondycję i zdrowy wygląd. 

           Regulacja prędkości i temperatury

           Te ustawienia z pewnością ułatwią wybór odpowiedniej pielęgnacji dla rodzaju twoich włosów oraz uchronią przed ich przesuszeniem. Jeśli masz cienkie, delikatne włosy, ta funkcje zdecydowanie Ci się przyda bo zapewni delikatny strumień ciepła, z kolei przy grubych, zdrowych włosach, mamy możliwość wybrania mocnego nawiewu.

           Zimne powietrze

           Oprócz świetnego utrwalenia naszej fryzury, zimne powietrze zamyka też  łuskę włosa co sprawia, że włos jest zdrowy, dobrze wygląda i lepiej się układa.

           Jonizacja

           Jonizacja emituje ładunki ujemne tak zwane aniony w efekcie czego, włosy nie tylko się nie elektryzują, ale są wygładzone i pełne blasku. 

           Końcówki

           Dyfuzor i koncentrator, to najpopularniejsze akcesoria suszarek. Dyfuzor z krótkimi kolcami, sprawia, że loki nie puszą się, ale stają się bardziej sprężyste i pełniejsze. To nie jedyna funkcja dyfuzora, nada on się również do naturalnie prostych włosów, aby unieść je u nasady przez co zyskają na objętości. Warunkiem jest jednak dyfuzor z dłuższymi kolcami. Z kolei koncentrator zapewnia perfekcyjne suszenie i modelowanie, ponieważ kieruje nawiew w konkretne miejsce, przez co tylko konkretne pasma podlegają stylizacji. Zaskakujące jest to, że im mniejsza końcówka koncentratora, tym dokładniejsze działanie suszarki.

           0 0 vote
           Article Rating
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments