Ranking nawilżaczy powietrza do 1000 zł

Na dworze robi się zimno, a my coraz częściej łapiemy za kubek gorącej herbaty, kocyk no i podkręcamy nasze kaloryfery. Zapewne nie wiedziałeś, że dłuższe przebywanie w pomieszczeniu o niskiej wilgotności sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na infekcje. Nie ważne czy jesteś w biurze czy w domu, optymalna wilgotność w pomieszczeniu powinna wynosić od 55-68%. Zapewnia to lepsze samopoczucie jak również zdrowie, a jeśli dołączysz do tego aromaterapię poprawisz swój nastrój, wyciszysz się, a co najważniejsze zmniejszysz stres. To wszystko dostarczy Ci nawilżacz powietrza. W rankingu umieścimy dobre nawilżacze powietrza  do 1000 zł, czyli na każdą kieszeń! 

1. Klarta Humea Wi-Fi

Nawilżacz ewaporacyjny  Pracuje w pomieszczeniach do 44m²

Inteligentny, ewaporacyjny nawilżacz powietrza, który szybko i skutecznie poradzi sobie z niską wilgotnością powietrza. Dzięki wydajności do 300 ml/h świetnie sprawdzi się w pomieszczeniu do 44m². Nawilżanie ewaporacyjne, które zapewnia ten model,  jest bardzo korzystne dla naszego zdrowia więc urządzenie świetnie nadaje się do sypialny czy pokoju dzieci. Za proces ewaporacji potocznie zwanym “parowanie”, odpowiada zbiornik z wodą, wentylator oraz filtr powiększający powierzchnię parowania. Przez wilgotny filtr umieszczony w zbiorniku wodnym, wentylator wymusza przepływ suchego powietrza, które ulega nawilżeniu i trafia do pomieszczenia przez górny otwór wylotowy naszego nawilżacza. Para nie jest widoczna i w naturalny sposób zapobiega przenoszeniu zanieczyszczeń i bakterii. Urządzeniem możesz sterować za pomocą panelu dotykowego, a nawet smartfonem! :) Higroment i higrostat wbudowane w tym nawilżaczu pozwalają na określenie poziomu nawilżenia, do którego będzie dążyć nasz sprzęt. Co ważne urządzenie zapewnia nam utrzymanie idealnej wilgotności powietrza. Poprzez wyświetlacz cyfrowy czy smartfon, możesz stale monitorować jaka wilgotność powietrza panuje w pomieszczeniu. Ustawienia zezwalają na regulację nawilżenia od 40-70%

Zalety:

  Wady:

   2. Philips HU2718/10

   Moc 17W Powierzchnia nawilżania 32m² Wydajność 200 ml/h Filtr nawilżający Wyjmowany zbiornik na wodę
   W przedstawionym modelu mamy możliwość ustawić poziom wydajności nawilżenia co sprawia, że możesz bez problemu dostosować pracę urządzenia zgodnie ze swoimi potrzebami. Nie musisz pamiętać o wyłączeniu nawilżacza, urządzenie zrobi to automatycznie dzięki opcji ‘wyłącznika czasowego’ . Praca nawilżacza bazuje na wodzie. Jeśli zapomnisz uzupełnić zbiornik, urządzenie wyłączy się automatycznie co zapobiegnie zniszczeniu naszego sprzętu. Łatwy w demontażu i montażu zbiornik, pozwoli na na sprawne uzupełnienie poziomu wody. Tryb nocny to kolejna zdecydowanie fantastyczna opcja tego nawilżacza. Nie musisz martwić się, że praca urządzenia zakłóci Twój sen,  ponieważ tryb nocny minimalizuje poziom generowanego hałasu. Producent zastosował technologię NanoCloud, która nie tylko nawilża powietrze, ale również oczyszcza je  między innymi z kurzu, sierści czy nawet włosów, co powoduje, że jest po prostu zdrowe! 

   Zalety:

    Wady:

     3. Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2

     powierzchnia nawilżania 40m² Wydajność 260 ml/h Obsługa przez aplikację Talerze obrotowe
     Trzecią pozycję w naszym rankingu zajęło urządzenie o wydajności 260 ml/h. Aplikacja mobilna XIAOMI MI HOME pozwala na sprawdzenie nie tylko poziomu wilgotności powietrza, jak również sprawdzenie temperatury otoczenia. Dzięki umieszczonym w tym modelu, talerzom obrotowym, oszczędzamy na eksploatacji, ponieważ nie musimy ich wymieniać, jak odbywa się to w przypadku filtra. Kolejnym atutem jest tryb Air Dry, włącza się przy poziomie wody w zbiorniku poniżej 10%  i pracuje przez 8 godzin w celu osuszenia zbiornika. Pozwala to zachować nieustanną czystość wewnątrz urządzenia. 

     Zalety:

      Wady:

       4. Stadler Form Oskar

       Moc 18W Powierzchnia nawilżania 50m² Wydajność 370 ml/h Wymienny filtr Dozownik zapachu, wskaźnik niskiego poziomu wody
       Jakość powietrza ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie! Dziennie wykonujemy 20 tysięcy wdechów i wydechów, co odpowiada około 12 tys. litrów powietrza!  Dzięki modelowi Oskar znacznie poprawimy jakość powietrza w pomieszczeniu, jak również utrzymamy optymalne nawilżenie powietrza. Woda w urządzeniu pozostaje czysta dzięki kostce z jonami srebra i filtrem z powłoką antybakteryjną. Jony srebra znacznie ograniczają rozwój bakterii. Dodatkowo urządzenie posiada tryb nocny, który nie zaburzy Twojego snu, dozownik zapachu, dzięki któremu możesz wprowadzić też aromaterapię oraz wbudowany higrostat, który automatycznie sprawdza poziom wilgotności powietrza. Urządzenie nawilża powietrze zgodnie z Twoimi potrzebami i utrzymuje optymalny poziom wilgoci w pomieszczeniu. 

       Zalety:

        Wady:

         5. Philips HU4813/10

         Powierzchnia nawilżania 44m² Pojemność zbiornika na wodę- 2 litry Wydajność 300 ml/h Tryb nocny, technologia NanoCloud
         Na ostatniej pozycji mamy kolejny nawilżacz powietrza od firmy Philips wyposażony w technologię NanoCloud utrzymującą optymalne nawilżenie od 40-60%, ale to nie wszystko! Technologia posiada certyfikat zapewniający o jej higienicznym działaniu i długotrwałej ochronie Twojego zdrowia poprzez utrzymanie powietrze niemal wolnym od grzybów, bakterii czy patogenów. Nawilżacz ewaporyzujący uwalnia 99% mniej bakterii do powietrza niż te ultradźwiękowe. Dodatkowo w przypadku nawilżaczy ewaporacyjnych, minerały tworzące osad zostają w zbiorniku wody. Kolejnym atutem technologii NanoCloud jest to, że urządzenie nie podgrzewa wody w zbiorniku, a więc nie musimy martwić się poparzeniem. Kolejnym udogodnieniem w użytkowaniu tego modelu jest na pewno automatyczna blokada, która uruchamia się jeśli zbiornik na wodę jest pusty. Po ponownym jego napełnieniu, urządzenie wraca do pracy z mocą ustawioną przed automatycznym  wyłączeniem się urządzenia. 

         Zalety:

          Wady:

           Parowanie jest naturalną i najzdrowszą formą nawilżania. Nie musimy martwić się o zbyt wysoką wilgotność, a wręcz przeciwnie jeśli jesteś alergikiem czy astmatykiem taki nawilżacz powietrza powinien być niezbędny w pomieszczeniach, w których na co dzień najwięcej przebywasz. Zanim wybierzesz konkretny model, zwróć uwagę na to by był przystosowany do Twoich potrzeb między innymi na jakiej powierzchni będzie miał pracować i z jaką wydolnością. Zwróć uwagę na ważne cechy i funkcje jak na przykład timer, higrometr czy funkcja automatycznego wyłączania urządzenia. Ważnym aspektem jest również kształt czy kolorystyka naszego nawilżacza, ponieważ będzie zajmował widoczne miejsce w naszym domu. Propozycje zamieszczone w naszym rankingu nawilżaczy powietrza należycie spełniają niezbędne funkcje i nie zrujnują żadnej kieszeni 🙂

           0 0 vote
           Article Rating
           guest
           1 Komentarz
           Oldest
           Newest Most Voted
           Inline Feedbacks
           View all comments
           trackback
           Oczyszczanie i nawilżanie powietrza – wpływ na zdrowie | PolskiBiznes24.pl - Portal biznesu
           3 lat temu

           […] oszczędzać, bo wiadomo, nie ma co na zdrowiu oszczędzać. Poznaj recenzje i opinie sprzętu w rankingu nawilżaczy powietrza oraz rankingu oczyszczaczy […]