Ranking maszynek do strzyżenia włosów 2021!

Zakup maszynki w dzisiejszych czasach, posłuży nie tylko męskiej części domowników, ale również przyda się tej damskiej. Ja jako kobieta często używam maszynki do wyrównania końcówek czy grzywki, z kolei męska część domowników używa jej do podcinania boków i tyłu głowy, dzięki temu, wizyta u fryzjera jest potrzebna tylko sporadycznie przy zmianie fryzury na inną.

1. Braun HC5050

Perfekcyjne strzyżenie? To możliwe dzięki specjalnej nasadce tej maszynki. Jest perfekcyjna w swojej pracy. Zapewnia 8 ustawień długości, obejmuje obszar od 3 - 24 mm., co zapewnia wykonanie pożądanej fryzury. Posiada system podwójnych baterii, który pozwala na zasilanie sieciowe i bezprzewodowe. Osiem godzin, tyle czasu nam potrzeba, aby bateria była naładowana i umożliwiłaby 40 minut bezprzewodowej pracy. Wskaźnik ładowania (LED), pokazuje, kiedy bateria się ładuje, a kiedy jest w pełni naładowana. Jak wiadomo, w różnych miejscach na świecie, mamy różną moc zasilania w gniazdku. Ta maszynka dostosowuje się automatycznie do dowolnego napięcia. Możesz zabrać ją wszędzie. Inteligentny system Memory Safety Lock zapamiętuje ostatnio używane ustawienia. Aby stworzyć pożądany efekt, producent wyposażył tę maszynkę w ostrza, zaprojektowane pod kątem zachowania ostrości. Maszynka w pełni przeznaczona jest do mycia. Ma bardzo dobre opinię wśród użytkowników tego modelu.

Zalety:

  Wady:

   2. PHILIPS HC3536/15

   Model został wyposażony w naprawde przydatna technologię Trim-n-flow. Innowacyjna nasadka została zaprojektowana, tak by uniemożliwić ściętym włosom pozostawanie w maszynce, dzięki czemu możesz swobodnie pracować, bez konieczności robienia przerw. DualCut to technologia, której element tnący pozwala ściąć włosy w dwa razy szybszym tempie niż pojedyncze ostrza. Ostrza wykonane są ze stali nierdzewnej. Zaskocze was, ponieważ tną tak samo po pięciu latach od początku kiedy zaczęły pracować, a dlaczego? Dlatego, że są samoostrzące. Ergonomiczny uchwyt i faktura z jakiej została zrobiona maszynka, dają komfort pracy i kontrolę nad nią. Dla wszystkich Panów posiadających brodę, dołączona do zestawu, nasadka do brody, posłuży nie tylko do przycinania brody, ale również do golenia kilkudniowego zarostu (długość 1-23). Maszynkę możesz zabrać ze sobą wszędzie, a to dzięki etui, w którym przechowujesz swój zestaw. Głowica i ostrza są odczepiane, co pozwoli na łatwe czyszczenie.

   Zalety:

    Wady:

     3. Moser 1400-0458 Silver Edition

     Legendarna maszynka od niemieckiego producenta w najnowszej wersji! Jest wzbogacona o nowy, wzmocniony o 50% silnik cewkowy, nową konstrukcję, nowoczesny system tłumienia drgań i najnowszą konstrukcję ostrza. To model z 2008 roku , wyposażony w nóż ze stali nierdzewnej o wymiarach 46mm z systemem pozwalający na szybką wymianę. Siedem pozycji strzyżenia umożliwi nasadka regulowana Guide Comb (4-18 mm). Piękna biało czarna obudowa, czy dwu metrowy przewód, to kolejne atuty tej maszynki. W zestawie znajdziesz między innymi szczoteczkę do czyszczenia, czy buteleczkę ze specjalną oliwą.

     Zalety:

      Wady:

       4. Philips QC5115/15

       Ten model idealnie nada sie dla wszystkich członków rodziny. Ze względu na to, że jest ciche, między innymi nie wystraszy małych dzieci. Swoją cichą pracą nie przeszkadza pozostałym domownikom w oglądaniu telewizji czy nauce. Lekka, ergonomiczna maszynka o dużej mocy silnika, wyposażona jest w delikatne ostrza i nasadki, które pozwalają na precyzyjne cięcia. Maszynka posiada 11 ustawień długości (od 3 do 21mm, 0,5 mm bez nasadki grzebieniowej). Płynna praca ostrzy nie podrażnia skóry, co ułatwia i usprawnia strzyżenie. Samoostrzące się ostrza to niezwykle wydajny element tego urządzenia. Większy komfort podczas strzyżenia jest możliwa dzięki kompaktowym wymiarom i lekkiej konstrukcji. Producent daje nam dwu letnią gwarancję na tą maszynkę do strzyżenia.

       Zalety:

        Wady:

         5. Remington HC1730

         Maszynka Pro Power Titanium o schludnym i eleganckim wyglądzie, w mgnieniu oka przytnie Twoje włosy na żądaną długość. Silnik Pro Power zwiększa wydajność przycinania do maksimum oraz umożliwia uzyskanie profesjonalnych efektów, bez wychodzenia z domu. Zaawansowana geometria ostrza, regulowane grzebienie SildeSelect, ostrza z bezpieczną końcówką czy zdejmowany zmywalny wkład, to zdecydowanie zalety tej maszynki. Wyposażona w LED-owy wskaźnik naładowania, w zestawie ze szczoteczką do czyszczenia i olejkiem. Polecana przez użytkowników, wygodna w użyciu i przede wszystkim spełniajaca swoja funkcję maszynka od firmy Remington, zamyka nasz ranking.

         Zalety:

          Wady:

           Maszynka akumulatorowa czy sieciowa?

           Najlepszą i najbardziej neutralną opcją będzie maszynka akumulatorowo-sieciowa. Maszynki akumulatorowe mają to do siebie, że ciężar akumulatora może wpływać na efektywność pracy przy strzyżeniu. Nie popracujemy również na nich dłużej niż 40 minut. Pozwala jednak na ekstremalne warunki strzyżenia gdzie nie możemy skorzystać z zasilania  sieciowego. Z kolei maszynki sieciowe są o wiele lżejsze i pracują stałą prędkością. Dodatkowa zaletą jest brak konieczności wymiany akumulatora co przekłada się na tanią eksploatację. Jeśli wybierasz maszynkę na miarę domowych warunków, nie wybieraj tych z długim przewodem, bywa, że utrudnia pracę. Co innego w przypadku zakupu maszynki przez fryzjerów. 

           Regulowane ostrza czy nasadka? 

           Regulowane ostrza czy regulowana nasadka to właściwie dwa dobre rozwiązania. Choć musimy przyznać, że nakładka to na pewno wygodniejsza z opcji. Ponad to jeśli nakładka uległa by jakiemuś uszkodzeniu, z łatwością kupimy ją jako oddzielny element maszynki do strzyżenia. W przypadku ostrzy byłoby to o wiele trudniejsze. 

           Czy można ostrzyć maszynkę do włosów?

           Użytkownicy maszynek, zauważyli, że po kilku latach użytkowania, ostrza urządzenia nie są tak ostre jak na początku. Intensywne użytkowanie maszynki bądź jej zła konserwacja może być przyczyną stępienia ostrzy. Pamiętaj by:

           • dbać o maszynkę na bieżąco – regularne czyszczenie i konserwacja ostrzy maszynki, przyczyni się do dłuższej żywotności urządzenia. 
           • wybrać model z samoostrzącymi się ostrzami – dzięki takiemu rozwiązaniu ostrza, są właściwie nie do zdarcia. Takie ostrza posiada chyba każda nowoczesna maszynka do strzyżenia włosów
           • starannie przechowywać maszynkę – najlepiej w dedykowanej do tego kosmetyczne i w miejscu wolnym od wilgoci
           • konserwować urządzenie – ostrza, które są stale konserwowane są zdecydowanie trwalsze. 
           0 0 vote
           Article Rating
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments