Ranking najlepszych lodówek wolnostojących 2021!

Właśnie kończysz swój wyczekiwany remont kuchni i nie wiesz jaką lodówkę kupić, żeby spełniła Twoje potrzeby?, a może obecna lodówka odmówiła posłuszeństwa i musisz wymienić ją na lepszy model? Na rynku jest wiele nowości, co wiąże się z trudnym wyborem nowego sprzętu, ale nie z Nami! :) Przygotowaliśmy ranking lodówek wolnostojących specjalnie po to by ułatwić Ci podjęcie decyzji!

1. Samsung RB31FERNCSA

 • Klasa energetyczna: A++
 • Pojemność chłodziarki: 206 L 
 • Pojemność zamrażarki: 98 L
 • System NoFrost
 • Strefa CoolSelect to zaskakujące i praktyczne rozwiązanie. Mianowicie jest to szuflada, w której, niezależnie od tego jakie produkty przechowujemy, możemy dostosować do nich odpowiednią temperaturę. Temperaturę ustawiamy na panelu, umieszczonym na froncie naszego urządzenia, do wyboru mamy dwie opcje  0°C lub 3°C. Produkty mięsne czy surowe wędliny mają krótszą datę przydatności, dlatego lepiej jest przechowywać je w niższej temperaturze, z kolei warzywa ‘nie lubią’ zbyt niskich temperatur. Kolejnym atutem prezentowanej lodówki Samsung, jest Multiflow, która równomiernie rozprowadza chłód wewnątrz chłodziarki. Model jest wyposażony w specjalny alarm, informujący nas o niedomkniętych drzwiach lodówki.  Wysuwana na rolkach półka, dzięki której bez problemu sięgniemy po produkty stojące z tyłu lodówki, sprytny pojemnik Grab’n Go do przechowywania często używanych dodatków czy duża i głęboka półka w drzwiach idealna do przechowywania wysokich butelek z napojami to tylko garstka atutów tej lodówki. Urządzenie zostało wyposażone w nowoczesny inwerterowy silnik, dzięki któremu zużycie prądu będzie znacznie mniejsze, a sama praca lodówki o wiele cichsza. Ten rodzaj silnika charakteryzuje się większą trwałością, niż te standardowe. Oświetlenie LED jest już standardem w tych czasach, jednak Samsung oferuje nam mocniejsze i jaśniejsze diody. Dzięki temu nie tylko szybciej znajdziesz poszukiwany produkt, ale również skrócisz czas otwarcia drzwi co w rezultacie pozwoli zaoszczędzić Ci energię i pieniądze. 

  Zalety:

   Wady:

    2. Bosch KGV33VW31E

   • Klasa energetyczna: A++
   • Pojemność chłodziarki - 286 L
   • Pojemność zamrażarki - 94 L
   • System LowFrost
   • Energooszczędność, cicha praca oraz punktualność to zdecydowanie główne cechy tego sprzętu. Dodatkowo wszystko w umiarkowanej cenie! Zaskoczą was czynniki FreshSense oraz system VitaFresh, czynnik FreshSense utrzymuje stałą temperaturę wewnątrz lodówki, co ma kluczowe znaczenie dla zachowania świeżości i dobrego smaku produktów. Z Kolei system VitaFresh reguluje wilgotność wewnątrz dolnej szuflady, dzięki czemu produkty zachowują jędrność i wartości odżywcze na dłużej. To idealne warunki do przechowywania warzyw i owoców. Bosch wychodzi naprzeciw również z systemem LowFrost, który polega na ograniczeniu ilości lodu i szronu pojawiającego się na produktach czy wewnętrznych ściankach zamrażarki, a dzięki niskiemu oblodzeniu oszczędzamy na zużyciu energii. Nie musisz już tak często rozmrażać lodówki. Ta wolnostojąca lodówka od BOSCH to zdecydowanie komfortowe i funkcjonalne urządzenie. Wysuwana i nietłukąca się półka EasyAcces, bardzo duża i głęboka szuflada zamrażarki, która pomieści kilka opakowań pizzy czy całego kurczaka oraz równomierne oświetlenie LED to zdecydowanie jedne z wielu atutów tego urządzenia. To zdecydowanie intuicyjna i energooszczędna lodówka.

    Zalety:

     Wady:

      3. Amica FK239.3X

      Klasa energetyczna: A+ Pojemność chłodziarki - 146 L Pojemność zamrażarki - 84 L
      Nie bez powodu lodówka od firmy  Amica znalazła się na trzeciej pozycji naszego rankingu. Na tle konkurencji, wyróżnia ją dostępność cenowa w połączeniu ze świetną jakością i niską awaryjnością. Jeśli szukasz funkcjonalności i prostoty, to ten model lodówki jest dla Ciebie. Wyposażony w FlexiShelf, zespół ruchomych półek, balkoników, a także dedykowanych szuflad, który pozwala na wstawienie niestandardowego naczynia, butelki czy też garnka. Szklane półki są wyprodukowane ze szkła hartowanego (SafetyGlass), cechuje je mniejsza podatność na pęknięcia i zarysowania, jest bardziej wytrzymała, dzięki czemu możesz śmiało i bezpiecznie wstawić do niej nawet kilkukilogramowy garnek np. z zupą. Ta lodówka przy wysokości tylko półtora metra posiada netto 230 L pojemności, z czego 146 L to chłodziarka, a 84 L to zamrażarka. Urządzenie możemy dosunąć do samej ściany, zaś drzwiczki przełożyć na drugą stronę, niezależnie dla chłodziarki i zamrażarki. W tej lodówce nie znajdziemy opcji LowFrost, ale producent wyposażył ten model lodówki w coś równie świetnego. To automatyczny system rozmrażania, który topi  szron, aby swobodnie wleciał do zbiornika na wodę, skąd równie łatwo odparowuje.

      Zalety:

       Wady:

        4. Bosch KGV36KL32

        Klasa energetyczna: A++ Pojemność chłodziarki - 213 L Pojemność zamrażarki - 84 L Energooszczędne oświetlenie LEDowe
        Kolejny model od firmy Bosch. który zyskuje dużą popularność wśród użytkowników. Pojemna szuflada VitaFresh przeznaczona głównie dla owoców i warzyw, reguluje wilgotność aby dłużej utrzymać świeżość i jędrność produktów, oraz zatrzymać w nich witaminy i minerały. Czujnik FreshSense stale kontrolują temperaturę wewnątrz, jak i zewnątrz lodówki, a w razie wykrycia anomalii automatycznie regulują siłę chłodzenia i mrożenia. Jeśli chodzi właśnie o mrożenie, funkcja SuperFreezing uruchamia się automatycznie, kiedy do zamrażarki dokładane są nowe, jeszcze zamrożone produkty. Chwilowo obniża temperaturę wewnątrz, aby nowe produkty natychmiast się zamroziły. Funkcja LowFrost zmniejszająca ilość powstawania lodu wewnątrz zamrażarki czy  szuflada BigBox, która pozwala na przechowywanie większych gabarytowo produktów, jak duży kurczak, indyk czy duży pojemnik z zupą, to kolejne świetne rozwiązania! Jest to model wyjątkowo energooszczędny który przy pojemności 307 L, rocznie zużywa średnio około 226kWh. Jest to możliwe dzięki usprawnieniom, o których pisałam wyżej, jak i zastosowaniu energooszczędnego oświetlenia LED. Możliwość wysunięcia półek w tej lodówce również zawdzięczamy opcji EasyAcces. 

        Zalety:

         Wady:

          5. Indesit LR6S1S

          Klasa energetyczna: A++ Pojemność całościowa: 270 L LowFrost
          Popularny, wysoko oceniany przez użytkowników i w dodatku w atrakcyjnej cenie,  model od firmy Indesit! Specjalne czujniki umieszczone w środku chłodziarki, stale monitorują zawartość pary w powietrzu, a jeśli wilgotność ulegnie zmianie, system automatycznie przywróci ją do optymalnego poziomu, co w rezultacie daje nam produkty dłużej zachowujące naturalny smak i zapach. Kolejną zaletą tej lodówki jest technologia SilenceCooling, która ma niski poziom emitowanego hałasu. To idealne rozwiązanie dla osób posiadający aneks kuchenny z pokojem dziennym. Wewnątrz chłodziarki znajdziemy cztery półki, z czego trzy z nich możemy przekładać w zależności od naszych potrzeb. Półki zostały wykonane ze szkła hartowanego, dzięki czemu w razie rozbicia, rozpadają się na tysiąc nie ostrych kawałków, co w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko zranienia. To kolejna lodówka, w której zastosowano oświetlenie LED. Równomiernie rozprowadza mocny strumień światła, jak również jest bardzo energooszczędny!

          Zalety:

           Wady:

            Wybierając lodówkę zastanawiamy się, który z modeli wybrać, żeby służył nam przez kilka następnych lat. Liczymy na najbardziej niezawodną lodówkę, która będzie najmniej podatna na ewentualne awarie. Nie zawsze regułą jest to, że droższe lodówki charakteryzują się większa niezawodnością. Im bardziej skomplikowany model tym większe ryzyko wystąpienia usterki. Z tej perspektywy tanie i proste lodówki mogą zaskoczyć nas mniejszą usterkowością, a przy ewentualnych awariach koszty naprawy na pewno będą o wiele mniejsze. Dodatkowo kupując lodówkę, zalecamy brać pod uwagę te modele, które są już na rynku kilka lat bowiem mamy pewność, że jeśli występują w nich jakieś problemy, bądź wady, znajdziemy w Internecie opinie użytkowników na ten temat.

            0 0 vote
            Article Rating
            guest
            1 Komentarz
            Oldest
            Newest Most Voted
            Inline Feedbacks
            View all comments
            trackback
            Jak układać produkty na półkach w lodówce? | Kraków Atrakcje
            3 lat temu

            […] dla Ciebie podziały na półki i pokaże Ci, jak przechowywać dane produkty. Zobacz również ranking lodówek wolnostojących , gdzie zapoznasz się z recenzją i najlepszymi ofertami dostępnymi na […]