Ranking najlepszych oczyszczaczy powietrza do 1000 zł

Smog czy brudne powietrze, a zwłaszcza w okresie zimowym szczególnie zatruwają nasz organizm. Alergeny unoszące się w powietrzu powodują alergie wziewne, które są coraz częstszym problemem wśród ludzi. Z roku na rok rośnie liczba zainteresowanych kupnem, oczyszczacza powietrza. Praca i funkcje takiego urządzenia są naprawde obszerne. Dym z papierosów, zarodniki pleśni, wirusy, kurz czy nieprzyjemny zapach - już nie musisz się tym martwić! Oczyszczacz powietrza świetnie poradzi sobie z takimi problemami. W naszym rankingu oczyszczaczy powietrza znajdziesz pozycje spełniające funkcje dostosowane do indywidualnych potrzeb i kieszeni :)

1. Xiaomi Mi Air Purifier 3H

Moc 38W Wielostopniowa technologia oczyszczania Maksymalna wielkość pomieszczenia - 45m² Filtry HEPA, PET, węglowy Nocny, automatyczny tryb pracy

Ten nawilżacz sprawdzi się idealnie dla alergików czy astmatyków, ale nie tylko. Specjalny filtr HEPA wykorzystany przy produkcji tego oczyszczacza, zatrzymuje komórki grzybów, pierwotniaków, jak również większość zanieczyszczeń mechanicznych czy bakterii. Filtr węglowy usuwa lotne związki organiczne i zapachy, w tym również dym z papierosów, który jest szkodliwy i uciążliwy dla osób niepalących. Sprawdź jaka prędkość przepływu powietrza będzie dla Ciebie odpowiednia i ureguluj ją dzięki funkcjom umieszczonym w tym modelu. Wydajność tego oczyszczacza to aż 380 ml/h, taką właśnie ilość powietrza  urządzenie jest w stanie oczyścić w ciągu godziny. 

Zalety:

  Wady:

   2. Philips AC0830/10 

   Maksymalna wielkość pomieszczenia - 22 m² Wydajność 190 m3/h Filtry NanoProtect HEPA, węglowy i wstępny Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza 
   Oczyszczacz powietrza, który usuwa do 99,97% zanieczyszczeń, Doskonale radzi sobie ze smogiem, alergenami bakteriami czy sierścią naszych pupili. Filtr 3w1 NanoProtect Hepa radzi sobie z usuwaniem cząsteczek 100x mniejszymi niż standardowy filtr HEPA. Jego żywotność sięga 12 miesięcy. Pierwsza warstwa filtra zatrzymuje duże cząsteczki takie jak kurz czy sierść zwierząt, druga usuwa cząsteczki PM2,5(smog), alergeny, zarodniki pleśni i grzybów, pyłki roślin czy bakterie i wirusy. Z kolei warstwa trzecia z węglem aktywnym zatrzymuje brzydkie zapachy oraz przechwytuje szkodliwe gazy-między innymi lotne związki organiczne. Urządzenie łagodzi objawy alergii co potwierdza Fundacja Europejskiego Centrum Badań Alergii. Tryb automatyczny, turbo czy nocny sprawiają, że urządzenie dostosowuje swoją pracę do ważnych czynników jak zmiana w składzie powietrza, wyjątkowe zanieczyszczenie czy po prostu czas nocny, kiedy redukuje poziom hałasu i ogranicza prędkość pracy wentylatora aby nie zakłócić Twojego snu. 

   Zalety:

    Wady:

     3. Webber AP9405B

     Maksymalna wielkość pomieszczenia - 40 m² Wydajność 220 m3/h Nawilżanie powietrza Trzystopniowa filtracja powietrza 
     Przedstawiany oczyszczacz to model 2w1, czyli oczyszczacz z funkcją nawilżania. Nie tylko oczyszcza powietrze, ale również dba o jego wilgotność, co daje swobodne oddychanie. Postaw na filtr HEPA! Jak wspomniałam świetnie radzi sobie z każdego rodzaju zanieczyszczeniami, a także wirusami, bakteriami, pierwotniakami co sprawia, że nadaje się nie tylko dla alergików czy astmatyków.Filtr węglowy skutecznie zabija nieprzyjemny zapach z dymu papierosowego.  Siedmiostopniowy system filtracji Pure Vital Air zapewnia idealnie czyste powietrze. W skład tego systemu filtracji wchodzi filtr katalityczny, węglowy, antybakteryjny, HEPA, sterylizator UV, jonizator oraz nawilżacz. Dzięki wydajności tego modelu, 220 m3/h, urządzenie pracuje wydajnie nawet w większych pomieszczeniach. Dołączony do zestawu pilot do sterowania znacznie ułatwi Ci sterowanie Twoim oczyszczaczem, a wbudowana lampa UV będzie Twoim sprzymierzeńcem w walce o czyste i zdrowe powietrze w Twoim domu. 

     Zalety:

      Wady:

       4. Sharp UJ-GC20E-N

       Maksymalna wielkość pomieszczenia - 3,6 m3 Filtr Jonizujący  Dwustopniowa filtracja powietrza  Usuwanie bakterii i wirusów
       W tym oczyszczaczu powietrza zastosowano generator jonów, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Zdrowe powietrze w lesie zawdzięczamy właśnie odpowiedniej ilości jonów unoszących się w powietrzu. Generator jonów Plasmcluster 25 tys. użyty w produkcji tego oczyszczacza, w trybie turbo generuje nawet 75 tys. jonów/ cm3 ! Nada się do małych pomieszczeń, ale również możesz zabrać go do auta czy wstawić do szafy aby pozbyć się brzydkich zapachów z ubrań. Posiada 2 stopnie filtracji, filtr wstępny odpowiedzialny za zatrzymanie większych zanieczyszczeń typu kurz, włosy czy pył PM10. Z Kolei drugi stopień, czyli Jonizator Plasmacluster, technologia jonowa pozbywająca się wszelkich drobinek o wielkości nawet 0,01 mikrona, wirusów i alergenów. Posiada szybkości pracy, wskaźnik wymiany modułu czy zasilacz z dwoma portami USB. 

       Zalety:

        Wady:

         5. Raven EOP003

         Maksymalna wielkość pomieszczenia - 72m² Wydajność 360 m3/h Trzystopniowa filtracja powietrza  Filtr HEPA, węglowy, wstępny Wykrywacz zanieczyszczenia powietrza
         Kolejna pozycja w naszym rankingu oczyszczaczy powietrza, która posiada generator jonów. Dzięki jonom, powietrze, którym oddychamy jest zdrowsze i czystsze, to ważne, zwłaszcza gdy masz w domu alergika Dodatkowym atutem jest filtr HEPA, który jest idealny nie tylko dla astmatyków czy alergików. Zatrzymuje praktycznie wszystkie zanieczyszczenia mechaniczne, pierwotniaki, bakterie czy komórki grzybów. Jeśli mieszkasz w domu z nałogowym palaczem, możesz już zapomnieć o uciążliwym dla Ciebie dymie papierosowym. Filtr węglowy idealnie radzi sobie z brzydkim zapachem dymu jak również lotnymi związkami organicznymi. Jeśli masz w domu psa, kota czy innego pupila, filtr wstępny, umieszczony w tym urządzeniu, świetnie radzi sobie z zatrzymywaniem sierści zwierząt czy kurzu. Nie musisz kontrolować już pracy urządzenia, ponieważ tryb automatyczny dobierze odpowiednią prędkość pracy wentylatora zgodnie z jakością powietrza panującemu w danym pomieszczeniu. 

         Zalety:

          Wady:

           Nie oszczędzaj na zdrowiu i zaopatrz się w dobry oczyszczacz powietrza. W ofercie znajdziesz różne rodzaje oczyszczaczy jak ten specjalnie dla alergików, antysmogowy, filtrujący czy jonizujący. Wybierz ten, który pasuje do twoich potrzeb. Wszystkie tego rodzaju oczyszczacze powietrza znajdziesz w naszym rankingu powyżej :)!

           Co to jest oczyszczacz powietrza i po co go używać?

           Oczyszczacz powietrza to urządzenie zapewniające nam czyste powietrze w pomieszczeniu, w którym przebywamy. Urządzenie filtruje powietrze i usuwa z niego zanieczyszczenia. Po co używać oczyszczacz powietrza? Przede wszystkim ze względu na nasze zdrowie. Zanieczyszczone powietrze w naszych domach i miejscach pracy jest często przyczyną licznych dolegliwości zdrowotnych, jak na przykład alergii. Pylące wiosną i latem rośliny, intensywny smog w okresie grzewczym, kurz, zarodniki pleśni czy kurz sprawiają, że jakość powietrza w naszych domach jest bardzo niska. Szkodliwe pyły zawarte w powietrzu zwiększają ryzyko zachorowalności i śmierci w wyniku chorób płuc, nowotworów i dolegliwości układu krążenia. 

           Jak działa oczyszczacz powietrza?

           Działanie oczyszczaczy powietrza jest dość proste. Urządzenie zasysa powietrze z pomieszczenia, następnie oczyszcza je z alergenów i innych zanieczyszczeń. Następnie przefiltrowane powietrze jest wydmuchiwane z powrotem do pomieszczenia.

           Z czego składa się typowy oczyszczacz powietrza? 

           • wentylator (uruchamia się po włączeniu urządzenia)
           • otwór wlotowy (za jego pośrednictwem powietrze jest zasysane do urządzenia)
           • system filtrów (oczyszcza powietrze) 

           Są dwa najpopularniejsze rodzaje filtrów: HEPA, aktywny węglowy:

           • Filtr HEPA – (High Efficiency Particulate Air) to filtr wykonany w dużej mierze, ze szkła spiekanego, a konkretnie z kompozytu włókien szklanych i polipropylenu. Powietrze przechodzi przez umieszczone w obudowie arkusze filtracyjne, o strukturze mikroskopijnych porów. Z kolei  zanieczyszczenia zostają zatrzymywane przez włókna. Ta wysoka skuteczność filtrów HEPA (przynajmniej 99%)  jest możliwa, dzięki połączeniu kilku zjawisk: przesiewanie, przechwytywanie, dyfuzji oraz inercji.
           • Filtr aktywny węglowy – ten filtr został zaprojektowany, aby usuwać zanieczyszczenia lotne tj.: dym papierosowy, lotne związki organiczne). Wykonany jest z niewielkich cząstek węgla, najczęściej w formie granulatu, o porowatej strukturze. Powietrze swobodnie przelatuje przez filtr, a zanieczyszczenia zaczepiają się o cząstki węglowe. 

           Oprócz tych filtrów, możesz spotkać się jeszcze z filtrami:

           • materiałowym
           • krzemionkowym
           • zimnym katalitycznym
           • elektrostatycznym 
           • antyalergicznym

           Na co zwrócić uwagę kupując oczyszczacz powietrza?

           Wydajność – to zdecydowanie najważniejszy z parametrów, na jakie powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie oczyszczacza powietrza. Im wyższa wydajność i szybszy przepływ powietrza, tym większe bezpieczeństwo dla nas i najbliższych. Wartość optymalna powinna być minimum trzy razy większa od objętości oczyszczanej powierzchni. 

           Głośność – zbyt głośne urządzenie może być uciążliwe dla pracowników biura czy domowników, a zwłaszcza dla malutkich dzieci. Przy wyborze oczyszczacza poszukaj tych, które przy najcichszym trybie pracy wytwarzają do 25 dB. Wartym uwagi rozwiązaniem są oczyszczacze z funkcją sleepy (tryb sprawia, że urządzenie działa często ciszej, niż lodówka). 

           Pobór mocy – warto wybierać urządzenia energooszczędne w trosce o środowisko naturalne i swoją kieszeń. Pomimo, że zużycie energii przez pracy oczyszczacza nie jest wysokie, to przy ciągłym użytkowaniu, w skali roku możemy zaoszczędzić nawet 100 zł, przy wyborze urządzenia energooszczędnego. 

           0 0 vote
           Article Rating
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments