Ranking najlepszych dzbanków filtrujących 2021!

Po co kupować wodę, skoro w domu mamy jej pod dostatkiem? Badania potwierdzają, że woda z kranu jest równie dobra, jak ta butelkowana. Dziś powiemy nieco o dzbankach filtrujących. Użytkownicy jako główne zalety korzystania z nich, wyróżniają: oszczędność pieniędzy, zużycie plastiku, dźwiganie ciężkich zgrzewek, a co najważniejsze, nieograniczony dostęp do dobrej wody!

1. Brita Elemaris XL Mxplus

To dzbanek filtrujący o objętości 3, 5 L, z kolei pojemność na przefiltrowaną wodę wynosi 2,2 L. Dzbanek usuwa z wody pestycydy, metale ciężkie, chlor i toksyny. Po przefiltrowaniu woda jest zdatna do picia, bez konieczności przygotowania jej, a co lepsze, choć może wydawać się dziwne, jej smak również jest o wiele lepszy. Jest wykonany z grubego szkła, które nie ulega zniszczeniu. Ma dobrze wyprofilowany uchwyt, który pozwoli na wygodne nalewanie wody, a co lepsze nie jest w ogóle ciężki. Przed porysowaniem blatu, chroni gumowa podstawa naczynia. Dobrej jakości filtr, zatrzymuje wszelkie toksyny, ciekawym dodatkiem jest wyświetlacz, który informuje, kiedy należy wymienić filtr. Dzbanek jest dostępny w dwóch kolorach, dlatego będzie idealnie komponował się w każdej kuchni.

Zalety:

  wygoda
  wykonanie
  filtrowanie
  pojemność
  zabezpieczenia

Wady:

  Wyświetlacz często się resetuje

2. Dafi Crystal 2.0 LED

To elegancki model o nowoczesnym designie, co sprawia, że jest nie tylko funkcjonalny, ale również ozdoby. Całkowita pojemność dzbanka wynosi 2 L, a pojemność filtrowanej wody to 1 L. Jest wykonany ze szkła, które możemy myć w zmywarce, co oznacza, że utrzymanie czystości dzbanka jest jeszcze łatwiejsze. W środku znajdziemy pojemnik z filtrem, który ma wydajność nawet 200 L ( jest to zależne od jakości filtrowanej wody), co sprawia, że starcza on na długi czas. Wskaźnik Led pokazuje nam stan filtra i informuje nas, kiedy powinniśmy go wymienić. Ma kształt kropli i przyjmuje jeden z trzech kolorów: niebieski - oznacza, że filtr jest w dobrym stanie, żółty -oznacza potrzebę wymiany, zaś czerwony - informuje, że filtr nie powinien być dłużej używany. Użytkownicy są zadowoleni z dzbanka filtrującego Dafi Crystal, ponieważ jest estetyczny i wydajny. Sprawdza się dla całej rodziny.

Zalety:

  wygoda filtrowanie pojemność wykonanie

Wady:

  brak

3. Aquaphor Onyx

Całkowita pojemność tego dzbanka to 4,2 L, z kolei pojemność na przefiltrowaną wodę to 2L. Uchylna klapka ułatwi nam nalewanie wody do innego naczynia. Ten dzbanek filtrujący jest wykonany ze szkła i tworzywa sztucznego. Wkład skutecznie pozbywa się kamienia, który osadza się na podzespołach AGD, zwiększając jej awaryjność. Producent, dołączył do zestawu 3 wkłady, więc możesz wymieniać je pojedynczo, kiedy już się zużyją. Filtr usuwa też piasek, żółty osad, rdzę i chlor. Łatwo ytrzymać go w czystości, nadaje się do mycia w zmywarce.

Zalety:

  skuteczność wykonanie wygoda

Wady:

  szybkość filtrowania (10 minut) wkłady (dość szybko się zużywają)

4. Dafi Start

Gotujesz nieco rzadziej niż inni i sporadycznie korzystasz z filtrowanej wody ? Ten model to dobry i tanie dzbanek filtrujący, w który śmiało możesz się zaopatrzyć. Model jest dostępny w kilku kolorach, jego pojemność całkowita wynosi 2,4 L, a pojemność przefiltrowanej wody to 1,2 L. Urządzenie jest dostosowane, do trzymania go w drzwiczkach lodówki, wkłady musimy zakupić osobno, a będą do niego pasować Dafi Classic. Mechaniczny wskaźnik zużycia wkładu, umieszczony umieszczony w pokrywie, pozwala nam monitorować, kiedy powinniśmy wymienić wkład. Podczas montażu nowego filtra, ustawiamy bieżącą datę, a po upływie 30 dni od tej daty, wymieniamy filtr na nowy. Produkt jest łatwy w obsłudze i dobrze się prezentuje, efekty filtrowania wody są widoczne między innymi po redukcji osadzającego się kamienia.

Zalety:

  cena wymiary łatwe napełnianie

Wady:

  mała pojemność (w zależności od ilości użytkowników)

5. Brita Marella Grafit 3

Zdecydowałam się przedstawić Państwu kolejny model firmy Brita, ponieważ jest to zdecydowanie wiodąca marka wśród dzbanków filtrujących. Jest to grafitowo - przeźroczysty dzbanek o całkowitej pojemności 2, 4 L, a pojemności filtrowanej wody 1, 4 L. Przeźroczysty plastik ułatwi monitorowanie procesu filtracji jak również sprawdzenie stanu wody już przefiltrowanej. Kompaktowe wymiary pozwolą na przetrzymywanie dzbanka w drzwiczkach lodówki, dzięki czemu mamy dostęp do świeżej i schłodzonej wody. Decydując się na zakup tego modelu otrzymamy w zestawie 3 wkłady filtrów Brita Maxtra. Elektroniczny wskaźnik, co 4 tygodnie będzie informował Cię o potrzebie wymiany filtra na nowy. Model posiada przykrywkę z uchylną klapą, która zdecydowanie ułatwi napełnianie pojemnika, jak również zapobiegnie przedostawaniu się brudu do środka. Użytkownicy przekazują, że wymiana filtra jest bardzo prosta!

Zalety:

  wymiary wkłady filtrujące wskaźnik wymiany wkładu łatwość napełniania

Wady:

  wolna filtracja

Jeśli chcesz jeszcze bardziej zadbać o swoje zdrowie, koniecznie zaopatrz się w dobry dzbanek filtrujący. Pozwoli Ci na pozbycie się między innymi kamienia i metali ciężkich z wody, których mamy i tak pełno np. w jedzeniu. Oprócz tego, że dba o Twoje zdrowie, zadba również o zawartość Twojego portfela i znacznie redukuje wydawanie pieniędzy na wodę butelkowaną. Ponadto pomoże zadbać Ci o środowisko, co jest równie ważne, ponieważ nie będziesz zużywał tyle plastiku co dotychczas. Wybierając dzbanek dla siebie, zastanów się jak często używasz wody filtrowanej i ile osób będzie z takiego dzbanka korzystać. Wtedy dobierzesz odpowiednią pojemność i inne parametry. Zakup jeden z dzbanków filtrujących i ciesz się nieograniczoną ilością wody gotowej do spożycia już w kilka minut.

0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments