Ranking najlepszych kamerek samochodowych 2021!

Zastanawiasz się jaką kamerę samochodową kupić do swojego auta ? Jaki wideorejestrator będzie najlepszy ? Jak wybrać właściwy spośród tylu modeli dostępnych na rynku? Na co zwrócić uwagę ? Nasz ranking najlepszych kamerek samochodowych, zdecydowanie ułatwi Ci wybór. Wybraliśmy 5 wideorejestratorów, wyróżniających się na tle konkurencji. Charakteryzują się wysoką jakością obrazu, a dodatkowo cechuje je dobry stosunek jakości do ceny! Sprawdź modele prezentowane przez Nas i wybierz najlepszą kamerę samochodową dla siebie.

1. NAVITEL R1000

To zdecydowanie jedna z najlepszych kamer samochodowych. Niestandardowym, ale na pewno praktycznym rozwiązaniem jest jej mocowanie. Wideorejestrator jest połączony z podstawą za pomocą magnetycznego uchwytu. Oznacza to, że kamerkę możemy obracac o 360°. Kamerę możemy ustawić standardowo, na cały przód naszego auta, bądź w środku, tak żeby podczas postoju monitorował drzwi kierowcy. Jak widzisz możliwości są nieograniczone, a to nie wszystko! Dzięki obiektywowi o szerokości 165° kamerka zarejestruje naprawdę spory obszar, zaś aplikacja Wi-Fi na telefon, pozwoli na żywo, udostępniać i przeglądać zarejestrowane wideo. Urządzenie może również służyć nam w biurze czy też w domu, a dzięki temu, że posiada GPS pozwala na rejestrowanie naszego położenia i prędkości z jaką się poruszamy. Ten model posiada wszystkie potrzebne funkcje, które powinna posiadać dobra kamera samochodowa. Jakość obrazu full HD zarówno w dzień, jak i w nocy, a wszystko dzięki optyce z sensorem GC2023. Podczas postoju na parkingu pomoże nam detekcja ruchu i funkcja automatycznego nagrywania. G-sensor podobnie jak opcja nagrywania w pętli to standard w tym wideorejestratorze samochodowym. Pozwoli to na zatrzymanie ważnych nagrań jak np. kolizja czy stłuczka.

Zalety:

    magnetyczne mocowanie
    możliwy obrót kamery o 360°
    WiFi oraz GPS

Wady:

    mocowanie do szyby taśmą 3M

2. Mio Mivue C570

Tego tajwańskiego producenta kamer nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. MIO MIVUE tworzy doskonałej jakości filmy. Jest to zasługa matrycy Sony Premium Stravis CMOS w połączeniu z technologią Night Vision Pro. To wszystko w połączeniu z przesłoną F1.8 zapewnia czytelność obrazu nawet w złych warunkach oświetlenia. Dzięki modułowi GPS umieszczonego w urządzeniu mamy możliwość zapisywania prędkości i trasy pojazdu, co zdecydowanie jest wielkim plusem. Znajdziemy tu również darmową mapę fotoradarów, która jest stale aktualizowana. Korzystanie z kamerki jest niezwykle proste i wygodne. Jest zaopatrzona w przyssawkę do szyby, dzięki czemu łatwo zmienić jej miejsce lub przenieść ją do innego auta. Może również pochwalić się dobrze znanymi funkcjami, jak nagrywanie w pętli, czy G-sensor, który zatrzymuje nagranie np. w razie kolizji. Tryb automatycznego włączania, uruchamia się, wraz z odpaleniem silnika.

Zalety:

    świetna jakość obrazu wbudowany GPS ostrzeżenia przed radarami

Wady:

    krótki czas działania na akumulatorze

3. XBLITZ BLACK BIRD 2.0 GPS

To naprawdę solidne i funkcjonalne urządzenie, które nagrywa obraz full HD z szybkością 30 klatek na sekundę. Grawitacyjny czujnik G-sensor wykrywa gwałtowne przeciążenia, co oznacza, że aktywuje się zarówno przy gwałtownym hamowaniu, jak i kolizji. Zabezpieczy przy tym również nagranie przez zniszczeniem. Funkcja - tryb parkingowy, zaczyna nagrywać nawet przy najmniejszych wstrząsach, ale należy pamiętać by stale była podłączona pod gniazdo zapalniczki samochodowej. Moduł GPS, który możemy podpiąć do kamerki, pozwala na zlokalizowanie pozycji pojazdu oraz jego prędkość. Kamerką możemy również wykonywać zdjęcia z rozdzielczością 12Mpx. Możemy być pewni, że wyraźnie uchwycimy fotografowany punkt. Wideorejestrator jest wykonany z solidnego, lekko gumowatego, matowego tworzywa. Dodatkowo spokojnie obsługuje karty do 32GB. Porównując go do innych urządzeń z tej półki cenowej, to jedna z lepszych kamer samochodowych.

Zalety:

    zewnętrzny GPS czuły G-sensor dobry stosunek jakości do ceny

Wady:

    brak detekcji ruchów w polu kamery

4. Lamax C7

Popularne urządzenie, które ma nam wiele do zaoferowania. Świetna jakość nagrania w każdych warunkach, tryb parkingowy, funkcjonalność i prostota, to idealne cechy na określenie tego wideorejestratora. Nagrania full HD w 30 klatkach na sekundę czy pole widzenia 150°, zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dioda LED wspomagająca dobre parametry soczewki, doskonale doświetla nagranie w ciemności i mroku. Posiada dobrej jakości akumulator, co sprawia, że możemy nim nagrywać nawet przez 24 godziny bez konieczności zasilania. W konkurencyjnych modelach, rejestratory wytrzymują zaledwie kilka minut. Kolizja, działanie wandali, wstrząsy przy parkowaniu czy jakikolwiek poruszający się niedaleko samochodu , od razu uruchamiają kamerkę. Za pomocą jednego przycisku możemy zablokować wybrane wideo, przed nadpisaniem. Samoczynnie funkcja uaktywni się również podczas wypadku, a to wszystko dzięki G-sensor’owi oczywiście! Ta kamera samochodowa standardowo nagrywa w pętli. Ekran LCD o wielkości 2.4’ możemy w każdej chwili wyłączyć, co jest komfortowe szczególnie podczas jeździe po zmroku.

Zalety:

    soczewka 150° 24h pracy na akumulatorze nagrywanie timelapsów

Wady:

    brak GPS

5. XBLITZ PRISM

Ostatnia pozycja w naszym rankingu najlepszych kamerek samochodowych, co nie oznacza, że odstaje od poprzednich modeli. Wręcz przeciwnie. Kamerka jest w formie nakładki na lusterko wsteczne, a jej design pasuje do każdego wnętrza. Dodatkowo nie zasłoni nam pola widzenia, jak również nie rzuca się w oczy. Wyświetlacz o wielkości 5’, sprawi, że widzimy wszystko wyraźnie, nie zakrywając nam przy tym widoczności w lusterku wstecznym. Wyposażony w G-sensor zabezpiecza nagranie w przypadku wykrycia jakichkolwiek przeciążeń. Aby czujnik zadziałał wystarczy już gwałtowne hamowanie. Tryb parkingowy sprawi, że poczujesz się bezpieczniej, nawet gdy nie jesteś w pobliżu samochodu. To idealny sprzęt na początek naszej przygody z tego typu sprzętem. Niewielka cena, dodatkowe funkcje i jakość nagrań w full HD to idealne połączenie. Intuicyjna i niezwykle łatwa obsługa to kolejne co cechuje tą kamerkę samochodową.

Zalety:

    niska cena duży wyświetlacz dotykowy 5″ design komponujący się z wnętrzem

Wady:

    brak GPS

Co to jest wideorejestrator?

Powszechnie znany jako kamerka samochodowa lub rejestrator jazdy. Jest to urządzenie, które pozwala na zapis naszej trasy i mierzenie prędkości. Jeśli cenisz sobie bezpieczeństwo i komfort podczas podróży śmiało zaopatrz się w wideorejestrator.

Jak działa tryb parkingowy w kamerach samochodowych?

Tryby parkingowe w samochodach dzielimy na dwa tryby:

  • tryb “pasywny” – ten tryb spotykamy zwykle w wideorejestratorach z niższej półki. Jest to taki pół-tryb , nie do końca skuteczny co wynika z opinii użytkowników. Po wyłączeniu kamery (po zgaszeniu silnika) kamera z pasywnym trybem parkingowym przechodzi w tryb czuwania. Czujnik G-Sensor jest cały czas włączony i reaguje na różnego rodzaju wstrząsy spowodowane uderzeniem, ale nawet mocnym trzaśnięciem drzwi samochodu. Kamera dopiero w momencie zdarzenia, które ją wybudziło, zaczyna nagrywanie.
  • tryb aktywny – podłączona do stałego zasilania kamera samochodowa , automatycznie dobiera tryb pracy w zależności od tego czy pojazd jest w spoczynku czy w trakcie jazdy. W trakcie jazdy materiał filmowy jest nagrywany w pętli, w najwyższej rozdzielczości i jakości, z kolei po wykryciu postoju przełącza się w tryb nagrywania parkingowego. 

Pamięć i zasilanie w wideorejestratorach

Nagrania wideo rejestratora są zapisywane na karcie pamięci. Nagrywane są w pętli, czyli usuwają stare filmy na rzecz nowych, jeśli chcemy, możemy ustawić by kamera nagrywała cały czas i nie usuwała poprzednich filmów, ale wtedy musimy liczyć się z dużym zużyciem pamięci. Nagrania możesz odtwarzać i przenosić na inne urządzenia, wystarczy kabel umożliwiający podłączenie kamery do chociażby smartfona. 

Jeśli chodzi o zasilanie jest to jedna z najczęściej poruszanych kwestii, przy wyborze modelu dla siebie. Kamery są zasilane przez akumulator bądź kondensator, ale najlepiej sprawdza się zasilanie stałe z gniazda zapalniczki samochodowej. Poza tym akumulatory jak i kondensatory, działają tylko krótką chwile po odłączeniu kamery z gniazda stałego. Ciekawostką, którą odkryłam w Internecie jest również to, że kamerę możemy podpiąć pod dobry powerbank. 

Rozdzielczość nagrań kamer samochodowych

Obecnie minimalną rozdzielczością nagrywania w kamerach samochodowych jest HD, czyli 1280 x 720 px. Im większa rozdzielczość tym lepiej, dlatego możemy spotkać kamery już z rozdzielczością Full HD. Niestety, nie zawsze jednak rozdzielczość przekłada się na jakość obrazu. Niektóre modele, o  rozdzielczości Full HD, oferują prędkość filmu tylko 10 klatek na sekundę. Dopiero przy o wiele mniejszej rozdzielczości dochodzi do 30 klatek. Lepiej więc poszukać sprzętu, który oferuje 30 klatek na sekundę, w rozdzielczości Full HD, bądź 60 i więcej klatek na sekundę w rozdzielczości HD.

0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments