Ranking niani elektronicznych 2021!

Elektroniczne nianie to urządzenia, które warto posiadać w trosce o swoje dzieci. Poinformuje Cię, gdy Twoje dziecko wstanie, jaką ma temperaturę i czy oddycha bezproblemowo. Urządzenie jest niezwykle przydatne, zwłaszcza, kiedy mamy dość duży dom czy/lub kilkoro dzieci w różnych pomieszczeniach. Zapoznaj się z rankingiem, przy którego tworzeniu skupiłam się na najważniejszych aspektach. Dzięki niemu dowiesz się, na czym najbardziej skupić swoją uwagę, jak i na tym czego się wystrzegać przy zakupie najlepszej niani elektronicznej.

1. PHILIPS AVENT SCD630/52

To innowacyjne urządzenie, posiada funkcję parowania odbiornika pozwala nawiązać bezpieczne i prywatne połączenie z dzieckiem. Nowa technologia FHSS minimalizuje zakłócenia, a kolorowy ekran 8,9 cm (3,5”) o wysokiej rozdzielczości zapewnia krystalicznie czysty obraz, nawet w nocy! Urządzenie wyposażone zostało w tryb Eco, która wyłącza transmisję dźwięku i obrazu i włącza ją tylko wtedy gdy dziecko wydaje dźwięk. Świetną funkcja jest również opcja kontroli temperatury, która poinformuje Cię o wszelkich zmianach warunków w pokoju maluszka. Maksymalny zasięg wewnątrz budynku to 50 m, natomiast zewnętrzny zasięg to 300m.Ta elektroniczna niania posiada również 5 odprężających melodii i lampkę.

Zalety:

  Wady:

   2. VTech BM4500

   To elektroniczna niania, która zapewni rodzicom spokój i bezpieczeństwo w opiece nad dzieckiem. Kiedy Twój maluszek smacznie śpi w pokoju, Ty możesz przebywać w innym pomieszczeniu, a dzięki kolorowemu wyświetlaczowi będziesz mieć cały czas oko na swoją pociechę. Kiedy maluch płacze, będziesz doskonale to słyszeć przez głośnik, zamontowany mikrofon jest tak czuły, że wychwyci nawet najcichszy dźwięk. W takim momencie możesz mówić do swojego dziecka, albo włączyć mu ulubioną kołysankę. W domu możesz doskonale widzieć co robi Twoje dziecko aż z 50 metrów, a to wszystko dzięki bezprzewodowej łączności z nadajnikiem. Wysokiej jakości, żywy obraz zapewni 4,3 calowy wyświetlacz LCD. Ta elektroniczna niania, pozwala sterować Ci kątem kamery, dzięki temu bez względu na to co robi Twoje dziecko, możesz je cały czas obserwować. Jej najważniejsze funkcje to: dwukierunkowa komunikacja, duży kolorowy wyświetlacz, tryb nocny, bateria wielokrotnego ładowania, czujnik temperatury, polifoniczne kołysanki.

   Zalety:

    Wady:

     3. Angelcare AC420

     To doskonałe urządzenie do monitorowania odgłosów z pokoju dziecka, od kanadyjskiej firmy, która od lat zajmuje sie produkcja wysokiej klasy akcesoriów, zapewniających bezpieczeństwo najmłodszym. Ta wielofunkcyjna, elektroniczna niania została wyposażona w rozwiązania techniczne, które gwarantują czystość dźwięku. Do jednej z jej najważniejszych cech, można zdecydowanie zaliczyć bezpieczeństwo. Niania automatycznie poinformuje Cię o braku zasięgu i zapewnia brak zakłóceń z innych urządzeń, co sprawia, że możemy być jej pewni. Kolejną z cech jest komfort, a zaliczymy do niego na pewno cyfrową regulację poziomu dźwięku czy też wygodny zaczep do paska, jak również funkcja lampki nocnej w odbiorniku. Dodatkowo możesz ustawić, czy odbiór dźwięku będzie regularny, czy będzie aktywował się po rozpoznaniu głosu. Sprzęt ma zasięg wewnętrzny nawet od 80-100 m. Urządzenie możemy ładować poprzez zasilacz sieciowy, ale możemy użyć również baterii czy akumulatorków.

     Zalety:

      Wady:

       4. Babysense Video 3,5" Dwie Kamery V352 Cam

       Dzięki elektronicznej wideo niani od Babysense, będziesz spokojny, że twoje dziecko jest bezpieczne. Zapewni to przede wszystkim monitor o przekątnej 3,5 cala i wysokiej rozdzielczości. Oprócz najwyższej jakości obrazu i dźwięku, ta niania posiada jeszcze inne, wyjątkowe funkcje. Ekran LCD pozwala na bezproblemowe monitorowanie dziecka zarówno w dzień, jak i w nocy. Czysty obraz w nawet najciemniejszych miejscach, zapewnia podczerwień, która automatycznie wykrywa ciemność. Niania posiada opcje białego szumu, które uspokaja dzieci. Kolejne innowacyjne funkcje to również, wgrane tam kołysanki, alarm zbyt wysokiej, lub niskiej temperatury czy tryb pracy ECO. To produkt naprawdę warty uwagi rodziców.

       Zalety:

        Wady:

         5. BabyOno 195

         Wybierając ten model niani elektronicznych, możesz spokojnie oddalić się na większą odległość, a to dzięki jeszcze większemu zasięgowi. Jej zasięg wynosi 450m, dlatego spokojnie możesz w czasie gdy Twój maluch ma drzemkę, wykonać np. zaległe prace w ogrodzie. Wgrane na urządzenie kołysanki ułatwią Ci usypianie dziecka, czy uspokoją gdy maluch ma zły sen, dodatkowo mogą także umilić zabawę w ciągu dnia. Jeśli Twój maluch boi się ciemności, lampka przyjdzie z pomocą, to na pewno kolejny z atutów tego urządzenia. Jeśli w nocy musisz udać się do pokoju swojej pociechy, możesz spokojnie użyć latarki wbudowanej w to urządzenie, a przy tym nie musisz zapalać światła i jeszcze bardziej rozbudzać malucha.

         Zalety:

          Wady:

           Jak działa niania elektroniczna?

           Niania elektroniczna to dwa urządzenia, moduł z mikrofonem umieszczany w pokoju dziecka oraz odbiornik z głośnikiem, przeznaczony dla rodzica czy opiekuna. Dźwięk rejestrowany przez mikrofon w module nadawczym, przesyłany jest do odbiornika z głośnikiem. Najpopularniejsze są urządzenia komunikujące się bezprzewodowo. 

           Rodzaje niani elektronicznych

           • Podstawowym rodzajem niani elektronicznej, to te przekazujące jedynie dźwięk. W zestawie mamy moduł z mikrofonem i odbiornik z głośnikiem. 
           • Te bardziej zaawansowane to nianie elektroniczne z wbudowaną kamerą, dzięki nim nie tylko usłyszysz swoje dziecko, ale również będziesz miał oko na to co robi.

           Najważniejsze cechy dobrej niani elektronicznej:

           • niezależne zasilanie – to bardzo ważna kwestia, nie zawsze przecież jesteśmy w domu i możemy pozwolić sobie na podłączenie urządzenia do gniazda, ważne by niania elektroniczna, którą wybierzesz miała możliwość zasilania bateriami lub akumulatorkami
           • dobry zasięg – to równie ważny parametr, w końcu kupując nianie elektroniczną, robimy to w trosce o nasze dzieci, ważne by na zasięg nie wpływały inne urządzenia elektroniczne, które mamy w domu
           • Dobra jakość dźwięku i obrazu – przy zakupie zwróć uwagę na jakość dźwięku i obrazu, aby dokładnie słyszeć i widzieć swoje dziecko,  
           • Komunikacja dwukierunkowa – to bardzo przydatna funkcja, kiedy Twojemu dziecku wystarczy usłyszeć Twój głos, aby się uspokoić
           • Funkcje dodatkowe: przy zakupie warto też poszukać modeli, które posiadają monitor oddechu, kołysanki czy termometr, który sprawdzi czy temperatura otoczenia Twojego dziecka jest odpowiednia. Praktycznie wszystkie nowoczesne modele, oferują nam te funkcje
           0 0 vote
           Article Rating
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments