Ranking najlepszych wentylatorów kolumnowych 2021!

Na rynku jest wiele urządzeń do chłodzenia powietrza. Jednym z nich jest wentylator, który spowoduje, że przebywanie i praca w pomieszczeniu stają się komfortowe. Polecamy wentylator kolumnowy. Ranking zawiera 5 różnych modeli atrakcyjnych pod względem wzornictwa i wyposażenia. Wentylatory kolumnowe mają charakterystyczny kształt przypominający kolumnę głośnikową, która dobrze prezentuje się w pomieszczeniu. Zwróć uwagę na możliwość oscylacyjnego nadmuchu, który szybko ochłodzi powietrze nie tylko na wprost ale i po bokach.

1. Sencor SFN 5040BL

Funkcjonalne urządzenie, które ochłodzi powietrze w domu jak i w biurze. Sprzęt, który zapewni chłodzenie nawet podczas największych upałów. Pracuje w trzech trybach, a w obudowie znajdziemy trzy wentylatory, które możemy regulować oddzielnie, co pozwala w optymalny sposób kontrolować pracę urządzenia. Wracając do trybów, zacznijmy od trybu Standard, który pracuje z wcześniej ustaloną prędkością, tryb neutralny to przejścia pomiędzy niską, średnią i wysoką prędkością. Tryb nocny stopniowo zmniejsza prędkość, która następuje co 30 minut. Wentylator posiada 7 ustawień pracy silnika, dzięki czemu dostosujesz chłodzenie do swoich potrzeb. Wentylator posiada dużą moc - 90W, dzięki czemu radzi sobie nawet z największym upałem. Wiatrak obraca się w kierunkach bocznych co zapewnia równomierny nawiew. Urządzenie posiada pilot do sterowania oraz zegar z funkcją minutnika. W zależności od indywidualnych potrzeb, wentylator pracuje od 30 do nawet 450 minut. Wielką zaletą jest niski poziom hałasu, dzięki czemu nawet wielogodzinna praca wentylatora nie jest uciążliwa. Został wskazany jako najlepszy wentylator kolumnowy, ponieważ w opinii użytkowników to dobry produkt w przystępnej cenie.

Zalety:

  trzy wentylatory w obudowie
  trzy tryby pracy urządzenia: standardowy, naturalny oraz tryb nocny
  wentylator obsługiwany jest przy pomocy pilota
  funkcja oscylacji
  bardzo cichy wentylator kolumnowy

Wady:

  wysokość modelu – 111 cm

2. Honeywell HYF1101E

Zaletą dobrego wentylatora, jest to, że nie słyszy się jego pracy, a taki właśnie jest Honeywell o mocy 36 W. Nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych obowiązków czy podczas snu. Pracuje z zimnym nawiewem o maksymalnej prędkości sięgającej 282 m 3/godz., a do wyboru mamy trzy poziomy pracy. Wygoda jest zdecydowanie możliwość ustawienia nadmuchu w różnych kierunkach, ponieważ sprzęt ma obrotową głowicę, która obraca się w zakresie 55 stopni. Na szczycie urządzenia umieszczono czytelny panel sterowania, wyposażony w wyświetlacz LED. Obsługa wentylatora jest prosta i intuicyjna, ale zawsze możesz skorzystać z instrukcji dołączonej do zestawu. Użytkownicy chwalą najczęściej timer, który umożliwia wyłączenie sprzętu po 1, 2, 3, 4 czy 8 godzinach pracy od momentu nastawienia.

Zalety:

  Cicha praca Atrakcyjny wygląd Trzy prędkości pracy Timer Panel sterowania

Wady:

  Brak pilota

3. Activejet Selected WKS-120BPJ

Ten wentylator kolumnowy został wyposażony w moc silnika 60W i 3 prędkości ustawienia nawiewu. Przepływ powietrza wynosi 400m3/ h, a hałas nie przekracza 52 dB. Jest dość lekki, waży 4,3 kg. Wentylatorem możesz sterować manualnie bądź za pomocą pilota. Sprzęt ma możliwość wykonywania obrotów poziomych do 70 stopnia odchylenia, co pozwala na równomierne chłodzenie w pomieszczeniu. Na wyświetlaczu możesz odczytać bieżącą temperaturę powietrza i dokonasz innych ustawień. Wśród ustawień, ustawisz godzinę włączenia wentylatora z możliwością zaprogramowania jej na 12 godzin w przód. Wszystkie ustawienia zostały oznaczone ikonkami, co pozwala na intuicyjne użycie. Ten model zdecydowanie warto wybrać do domu, jest skuteczny i spełnia swoją rolę.

Zalety:

  Skuteczna praca Planowanie pracy Cicha praca Intuicyjne zarządzanie pracą

Wady:

  Krótki przewód

4. Stadler Form Peter

Wysokiej jakości wentylator o mocy 60 W, który idealnie nadaje się do mniejszych mieszkań, jest przeznaczony do pomieszczeń nie większych niż 40m2. Sam też jest małowymiarowy, dlatego bez problemu znajdziesz dla niego miejsce. Urządzenie zostało wyposażone w funkcję oscylacji, dzięki której powietrze jest równomiernie rozprowadzane i pomieszczenie jest szybko schłodzone. Dodatkowo wentylator ma trzy prędkości pracy oraz tryb Naturalna Bryza, który symuluje naturalny powiew wiatru. Najlepsze wentylatory kolumnowe cechuje głównie cicha praca i tak jest też w tym przypadku. Kolejnym plusem jest obsługa urządzenia zdalnie poprzez pilot, ale możesz zrobić to również manualnie za pomocą panelu dotykowego. Wentylator może pracować od 1 do 7 godzin. Kolejna z zalet jest zmywalny filtr powietrza zastosowany w wentylatorze, który chroni urządzenie przed kurzem i zanieczyszczeniami. Jedyną wadą, ale nie dla wszystkich, może być dość wysoka cena, ale biorąc pod uwagę korzyści użytkowania to warto rozważyć jego zakup.

Zalety:

  moc wentylatora – 60 W urządzenie przeznaczone do pomieszczeń do 40 m 2 posiada tryb oscylacji i Naturalna Bryza sterowanie za pomocą pilota lub panelu zmywalny filtr powietrza

Wady:

  dość wysoka cena urządzenia

5. HB TF1101BRC

Urządzenie, który idealnie sprawdzi się do większych przestrzeni, jego wydajność wynosi aż 500 m3/h.Za jego skuteczność i wydajność odpowiadają również inne funkcje, jedną z nich jest oscylacja w poziomie, a kat obracania wynosi 80 stopni. Tym co przede wszystkich wyróżnia ten model między najlepszymi wentylatorami kolumnowymi, jest jonizacja. Jej zastosowanie sprawie nie tylko to, że powietrze jest schłodzone, ale przede wszystkim oczyszczone z mikroorganizmów. Urządzenie posiada trzy prędkości nawiewu oraz trzy tryby działania: Normal, Natural, Sleep. Dzięki nim dopasujesz stopień chłodzenia do swoich potrzeb. Jednym z plusów jest również wyświetlacz LED, który pokazuje aktywne funkcje wentylatora. Obsługa wentylatora jest dość prosta, możesz sterować urządzeniem manualnie bądź zdalnie, pilotem. Komfort działania zapewnia również timer, który pozwala ustawić długość działania do 480 minut. Jestem przekonana, że ten wentylator zadowoli większość z was.

Zalety:

  wentylator kolumnowy z jonizatorem wydajność 500 m3/h 3 tryby działania wygodna obsługa pilotem sprzęt posiada wbudowany timer

Wady:

  większa głośność pracy wentylatora
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments