TOP 5 ranking irygatorów do zębów 2021!

Jeśli dbasz o higienę jamy ustnej, a zwykła szczoteczka w połączeniu z nićmi dentystycznymi i płynem do płukania jamy ustnej, nie jest dla Ciebie zbyt zadowalające, wybierz irygator do zębów. Dokładnie wyczyścisz swoje zęby, implanty, korony czy mosty. Zadbasz o zdrowe dziąsła i unikniesz chorób dziąseł czy przyzębia. W rankingu irygatorów znajdziesz najlepsze propozycje na 2021 rok!

1. Waterpik CC-01EU

Irygator, który przebił kolejne granice wydajności, na najwyższym poziomie przekracza lekko ponad 7 barów, dzięki czemu pozbędziesz się resztek jedzenia, ale również niewidocznych gołym okiem bakterii. Skutecznie minimalizuje pojawienie się próchnicy i chorób dziąseł jak i przyzębia. Jego wyposażenie zachwyca i nie, nie przesadzam. W zestawie dostaniesz 5 końcówek: 2 dysze klasyczne( JT100), jedną dyszę ortodontyczną( PS-100), jedną dyszę poddziąsłową( PP-100) oraz jedną dyszę do pielęgnacji implantów, koron i mostów( OD-100). Zestaw dostosowany jest do przeróżnych potrzeb. W zestawie znajdziesz również szczoteczkę soniczną z dwiema końcówkami i trzema trybami pracy, a w tym do wybielania zębów i oraz masażu dziąseł. Z takim zaopatrzeniem, właściwie nie potrzebujesz niczego więcej aby zadbać o higienę jamy ustnej. Irygator jak i szczoteczka są świetnie wykonane, mało awaryjne i proste w obsłudze.

Zalety:

  Wady:

   2. Panasonic EW1611

   Estetycznie wyglądający irygator, który przemawia bardzo dobrą ceną w stosunku do jakości i możliwości irygacji. Chodzi przede wszystkim o bardzo dobre ciśnienie, które w tym modelu dochodzi do 6,5 bara, co daje świetne rezultaty. Łącznie mamy do dyspozycji 10 stopni regulacji, dlatego bez problemu dopasujemy intensywność strumienia do naszych potrzeb. Strumień został wzmocniony technologią ultradźwiękową, która zwiększa precyzje usuwania bakterii chorobotwórczych z trudno dostępnych miejsc. Urządzenie gwarantuje aż 1900 impulsów na minutę. Zbiornik o pojemności 600 ml wraz z ciśnieniem i specyfikacją działania wystarcza na prawie 2 minuty użytku, bez konieczności dopełniania wody. Choć nie obyłoby się bez drobnych minusów jak np. dosyć głośna praca czy tylko dwie zwykłe końcówki w zestawie, to w tej cenie irygator nie ma zbyt dużej konkurencji.

   Zalety:

    Wady:

     3. Waterpik WP112E2 ULTRA

     Zdaniem stomatologów to najlepszy irygator z dostępnych obecnie na rynku. Jest uzupełnieniem codziennej higieny jamy ustnej. Idealny do masażu dziąseł, do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, przyzębia, implantów, koron czy mostów. Posiada unikalny system 10 stopniowej regulacji ciśnienia oraz duży pojemnik na wodę . Jego nowoczesny wygląd oraz o 20% cichsza praca sprawia, że irygacja staje się dużo przyjemniejsza. Urządzenie jest sprawdzone klinicznie i jest w 93% skuteczniejsze niż czyszczenie nitką dentystyczną w profilaktyce zapalenia dziąseł. Irygator oferuje 1200 pulsacji na minutę, duży pojemnik na wodę o pojemności 650 ml i możliwość dodania roztworów do płukania jamy ustnej. W zestawie znajdziesz : 2 końcówki klasyczne do irygacji, 1 końcówka do czyszczenia języka, 1 do irygacji poddziąsłowej, 1 do czyszczenia aparatów ortodontycznych, 1 do implantów, mostów i koron oraz 1 końcówka irygacyjna ze szczoteczką do zębów.

     Zalety:

      Wady:

       4. Waterpik WP-660 E2 Ultra Professional

       Model podobny do pozostałych irygatorów Waterpik, dokładnie usuwa płytkę nazębną czy resztki pokarmu na bardzo wysokim poziomie. Zakres ciśnienia to 0,69 do 6,9 bara, działa w 10 stopniowej skali. Pożądaną wartość ustawisz za pomocą pokrętła znajdującego się na obudowie bazy. Z tym urządzeniem, walka z paradontozą, będzie niezwykle skuteczna. Używając tak skutecznego sprzętu, nie czekasz długo na poprawę stanu zębów i dziąseł. Częstotliwość impulsów wody wynosi 1400 impulsów na minutę, co sprawia, że strumień jest silny, równomierny i zoptymalizowany do wypłukiwania resztek z zakamarków jamy ustnej. Warto dodać, iż do wyboru mamy dwa tryby pracy. Floss - standardowy, do codziennej pielęgnacji oraz Massage/Hydro Pulse - do masowania i stymulacji dziąseł. Dość dużo źródeł podaje, że pojemnik na wodę tego irygatora to 600ml, jednak osiąga on pojemność 650 ml. Maksymalne napełnienie wystarcza na 90 sekund irygacji. To bardzo dobry wynik, nie będzie potrzeby częstego uzupełniania wody podczas irygacji.

       Zalety:

        Wady:

         5. Panasonic EW-DJ40

         Na koniec zostawiłam dla was małe urozmaicenia, a mianowicie irygator turystyczny. Posiada składaną rączkę i zbiornik na wodę w uchwycie. Łatwy do napełnienia, ale nieco problematyczny przy użyciu. Model pracuje na zasilaniu bateryjnym w oparciu o dwie 1,5 V baterie alkaliczne (AA-LR6). Wystarczają na piętnastominutową pracę. Dzięki temu w podróży nie musisz mieć ze sobą zasilacza czy stacji dokującej, a żeby zaoszczędzić do baterii zawsze możesz dokupić ładowarkę :). Ciśnienie wody opiera się na dwóch stopniach intensywności. Wynosi 3,9 lub 5,9 bara. Irygator generuje 1500 impulsów na minutę, co skutkuje szybkim wypłukiwaniem osadu z przestrzeni międzyzębowych. Zbiornik na wodę ma pojemność na poziomie 165 ml i wystarcza na 40 sekund irygacji. Jeśli chodzi o końcówki producent zapewnił tylko jedną. Moim zdaniem świetna propozycja dla osób, które dużo podróżują i zależy im na odpowiedniej higienie jamy ustnej. Najważniejsze parametry sa na bardzo zadowalającym poziomie.

         Zalety:

          Wady:

           1 1 vote
           Article Rating
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments