Ranking najlepszych generatorów pary 2021!

Szukasz wygodnego urządzenia, które umożliwi Ci łatwe prasowanie nawet bardzo pogniecionych ubrań? Rozwiązaniem Twojego problemu może być żelazko ze stacją parową. Co to jest? Otóż generatory pary umożliwią Ci eliminowanie zagnieceń na odzieży bez konieczności zdejmowania ich z wieszaków. Urządzenia te są zdecydowanie bardziej funkcjonalne niż tradycyjne żelazka. Zapoznaj się z rankingiem i wybierz generator idealny dla siebie!

1. Philips GC9685/80

MOC: 2700W UDERZENIE PARY: DO 650 G PRASOWANIE W PIONIE: Tak POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA WODĘ: 1,8 L

Ta stacja parowa to niezwykle wydajny sprzęt. Sprawnie radzi sobie z zagnieceniami na koszulach, jeansach, sukienkach czy zasłonach i firankach. Z opinii użytkowników, wynika, że nawet tryb ECO wystarczy, aby wygładzić prasowane tkaniny. Przy użyciu tego sprzętu nie musisz regulować temperatury i martwić się, że coś przypalisz, generator jest w 100 % bezpieczny dla każdego rodzaju tkanin. Ma idealny poślizg i łatwo się nim operuje, nawet przy guzikach, suwakach czy kieszeniach, a to dlatego, że jest naprawde lekki. W generatorze znajdziemy tryb MAX, który jeszcze szybciej, poradzi sobie z uporczywymi pofalowaniami i zagnieceniami. Nie musisz naciskać przycisku, aby wypuścić parę, ponieważ tryb automatycznego wypuszczania pary, reaguje na ruch żelazka. Urządzenie zostało również zaopatrzone w specjalny tryb odkamieniania. Generator poinformuje Cię kiedy powinieneś opróżnić specjalny pojemnik na wodę.

Zalety:

    Wady:

      2. Philips GC9660/30

      MOC: 2700W UDERZENIE PARY: Do 520G PRASOWANIE W PIONIE: Tak POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA WODĘ: 1,8 L
      Ten generator pary umożliwi Ci szybko i komfortowo wyprasować mnóstwo przeróżnych tkanin. Świetnie radzi sobie nie tylko z cienkimi i delikatnymi materiałami, ale z tymi grubszymi też, jak np. jeansy, żakiet czy inną odzież wierzchnią, dodatkowe wsparcie daje mu tryb MAX i silny wyrzut pary. Żelazkiem łatwo manewrować, ma dobry poślizg, jest lekkie, a ryzyko przypalenia w tym przypadku, nie istnieje w ogóle. Niewielka waga rączki, wspólnie ze znakomicie zaprojektowaną stopą, dają gwarancję wygodnego i przede wszystkim przyjemnego prasowania. Wystarczy, że poruszysz żelazkiem, a para sama wydostaje się na zewnątrz, to zawdzięczasz, korzystając z funkcji AUTO. System odkamieniania w tym modelu jest równie prosty jak u poprzednika, wystarczy, że raz na jakis czas opróżnisz kubełek z wodą, w którym zbiera się kamień.

      Zalety:

        Wady:

          3. Tefal GV9620E0

          MOC: 2600W UDERZENIE PARY: Do 650G PRASOWANIE W PIONIE: Tak POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA WODĘ: 1,9 L
          Świetnie wykonany generator z wydajnym wyrzutem pary. Dzięki niemu szybko odświeżysz i wygładzisz stertę ciuchów. Te cieńsze i delikatne, ale też grubsze i sztywniejsze. Urządzenie wyposażone w inteligentny czujnik, który wykrywa ruch, po czym wypuszcza parę. Z doświadczenia wiem, że jest to duża wygoda, nie trzeba bowiem pamiętać o wciskaniu przycisku generującego parę. Żelazko nie należy do najlżejszych tego typu żelazek, ale łatwo się nim manewruje, dodatkowo wygładza tkaniny z dużą starannością. Jak u poprzedników, tutaj producent również zastosował prosty system odkamieniania i zastosował w urządzeniu specjalną szufladkę Calc Collector, w której gromadzi się kamień, wystarczy opróżnić ja raz na jakiś czas. Nie brakuje sprawnego prasowania w pionie, więc zasłony, firanki czy wisząca odzież nie sprawi Ci więcej problemu.

          Zalety:

            Wady:

              4. Philips PSG9040/80

              MOC: 3100W UDERZENIE PARY: Do 750G PRASOWANIE W PIONIE: Tak POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA WODĘ: 1,8 L
              Ten model generatora zapewnia rekordowe ciśnienie, dzięki któremu strumień parowy jest stały i odpowiednio mocny. Ni wspominając już o cieńszych tkaninach, generator świetnie radzi sobie z grubymi ubraniami i robi to naprawdę dokładnie i precyzyjnie. Do analizy tkanin, producent zamontował w stopie żelazka kamerkę. Dzięki temu strumień parowy jest idealnie dobrany do tego, co prasujesz. Urządzenie jest na tyle innowacyjne, że wygeneruje tyle pary ile potrzebne jest dla danej tkaniny, przy czym nie ma ryzyka, że ją uszkodzi. Wyprasujesz jedwab, kaszmir, a kiedy zechcesz wypracować grube zasłony bądź płaszcz strumień pary automatycznie się zwiększy. Wszystko dzieje się automatycznie więc nie musisz zaprzątać sobie tym głowy. Za generator Phillips chce dość pokaźną kwotę, ale nie ma się czemu dziwić ponieważ tutaj zdecydowanie jakość idzie w parze z ceną.

              Zalety:

                Wady:

                  5. Zelmer ZIS8700

                  MOC: 2600W UDERZENIE PARY: DO 700 G PRASOWANIE W PIONIE: TAK POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA NA WODĘ: 1,4 L
                  Ten model od firmy zelmer to najbardziej niedoceniany generator pary, który w mojej opinii powinien sprzedawać się o wiele lepiej. Wszystko dlatego, że ma do zaoferowania bardzo dużo korzyści w naprawdę atrakcyjnej cenie. Bez problemu radzi sobie z prasowaniem rzeczy jesienno-zimowych, dzięki przepływowi pary, który dochodzi do 150g/min. Jeśli chodzi o cienkie bluzki czy sukienki są wygładzone w mgnieniu oka! W tym modelu strumień pary generowany jest przy ciśnieniu 8 dochodzącym do 8 barów, co potęguje sprawne i efektywne prasowanie. Nawet gdy kupka ubrań wydaje się nie mieć końca, uwikłasz się z nią nie tracąc zbyt wiele czasu i sił. Zelmer zaskakuje nas świetnymi opcjami, jedna z nich jest ECO, która pozwala oszczędzać energię, a kolejna z nich to ZDROWIE, która jeszcze lepiej odkaża ubrania. Do wyboru masz jeszcze inne opcje, które na pewno przydadzą się w codziennym prasowaniu. Świetną opcją jest ta, która minimalizuje wyświecanie ciemnych materiałów. Jeśli nie jesteś pewien, którego trybu użyć, wybierz SmartCare, który dostosowuje swoją temperaturę, aby bezpiecznie wyprasować każdą tkaninę. Warto dodać, że patrząc na prosty system odkamieniania, możliwość prasowania na sucho i doskonałą jakość wykonania jest to najlepszy generator do 1000 zł, który z resztą wyprzedził wiele droższych modeli. To zakup na lata!

                  Zalety:

                    Wady:

                      0 0 vote
                      Article Rating
                      guest
                      0 komentarzy
                      Inline Feedbacks
                      View all comments