Najlepsze fotele gamingowe 2021!

Najlepsze fotele dla graczy muszą być nie tylko wygodne, ale też wytrzymałe. Ranking najlepszych foteli gamingowych wskaże Ci wyłącznie modele wysokiej jakości i odpowie na pytania jaki fotel wybrać, aby spełnił Twoje potrzeby.

1. Corsair T2 Road Warrior

To idealny fotel dla graczy na stalowej ramie, który został zaprojektowany z myślą o komforcie i wygodzie. Wyposażony w regulowane, miękkie poduszki pod odcinek lędźwiowy i kark. Ma szerokie siedzisko i wysokie oparcie. Wytrzymałość, styl i wygodę zapewnią dwuwarstwowe, niestandardowe akcenty kolorystyczne. Oparcie fotela możesz rozłożyć do 170 stopni, co pozwoli na zrelaksowanie się np. przy oglądaniu filmu, z kolei kąt nachylenia siedziska możesz dostosować do 17 stopni, dzięki czemu znajdziesz idealne ustawienie do swojej sylwetki. Kolejny element wyposażenia to podłokietnik 4D, który możesz przesuwać w dowolnym kierunku, dzięki czemu w pełni dostosujesz go do swoich potrzeb. Siedzisko ustawisz w zakresie 85 milimetrów, a podnośnik pneumatyczny klasy 4, pozwoli utrzymać siedzisko stabilnie na wybranym poziomie. Oddychalność i komfort, zapewnia obicie z perforowanej skóry poliuretanowej. Fotel wyposażono w kółka o konstrukcji, której używa się przy produkcji rolek, które umożliwiają swobodny ruch fotela po dowolnej powierzchni, bez pozostawiania śladów czy zarysowań na podłodze.

Zalety:

    Wady:

      2. Trust GXT 705 Ryon

      Fotel gamingowy, ergonomiczny, który zapewni komfort nawet podczas wielu godzin gry. Dzięki gazowej sprężynie klasy 4, z łatwością dopasujesz go do swojego wzrostu, sprężyna umożliwia regulację wysokości oraz podłokietnika z wygodnymi poduszkami, które zostały wypełnione pianką o wysokiej gęstości. Obicie fotela wykonane jest z eko-skóry, pozwalając dzięki temu, utrzymać fotel w czystości. Fotel jest osadzony na solidnej, drewnianej ramie, z kolei na spodzie znajduje się podstawka z pięcioma podwójnymi kółkami o średnicy 50 mm każde, wykonane z nylonu. W fotelu jest możliwość obracania o 360 stopni, a odchylane oparcie ma praktyczną blokadę, pozwalającą zachować przyjętą pozycję. Maksymalne obciążenie, które utrzyma prezentowany fotel to 150 kg.

      Zalety:

        Wady:

          3. Noblechairs ICON gaming (skóra ekologiczna)

          Fotel wykonany z eco-skóry, który posłuży Ci przez lata przesiadywania przed komputerem. Konstrukcja jest bardzo uniwersalna, fotel nie jest tak bardzo zabudowany jak inne gamingowe fotele, dzięki czemu dostosowuje się do każdej sylwetki i nie ogranicza ruchów użytkownika. Maksymalne obciążenie fotela wynosi 150 kg, wysokość regulowana w zakresie 48-58 cm, a siedzisko 34 cm dla obszaru wewnętrznego, na którym siedzisz i wystarczającą głębokie - 49cm. To duży i ciężki fotel gamingowy z wieloma opcjami regulacji, które pozwolą dostosować go pod własną sylwetkę. Osoby filigranowe również będą zadowolone z użytkowania tego fotela.

          Zalety:

            Wady:

              4. Noblechairs EPIC gaming

              Ten fotel to znakomity sprzęt, choć przez jego mocno wyprofilowaną górną część, nie będzie nadawał się do mocno zbudowanych sylwetek. Jest to jeden z najwyższych modeli od noblechairs, więc nie będzie nadawał się również dla dzieci. Jednak poza specyficznymi cechami, fotel ociera się o ideał. Solidny model dla zapalonych graczy, bądź osób, które długo przesiadują przy biurku. Dzięki naturalnej skórze z której został wykonany, jest niezwykle trwały, nie musisz przejmować się pęknięciami, które dość cęsto pojawiają się na gamingowych fotelach z eco-skóry. Podłokietniki typu 4D, które wyregulujesz w wielu poziomach: góra-dół, przód-tył oraz na boki. To zdecydowanie będzie epicki fotel dla wielu graczy!

              Zalety:

                Wady:

                  5. Corsair T3 Rush White

                  Ten model to jeden z najwygodniejszych foteli gamingowych. Jest miękki, a materiałowa tapicerka gwarantuje wieloletnią eksploatację. Jak na ten typ wykończenia jest oddychająca i nie będzie Cię nadmiernie męczyć w upalne dni. Uniwersalność fotela zapewniają jego gabaryty, połączone z szerokimi możliwościami. Zarówno niskie, wysokie, chude jak i większe osoby znajdą dla siebie odpowiednie ustawienie. Wielogodzinne siedzenie przed komputerem nie będą wiązały się z dyskomfortem. Producent przyłożył się do projektowania poduszki pod odcinek lędźwiowy. Jest naprawdę spora, a dzięki zastosowanej piance, zapamiętuje kształt pleców. Takie rozwiązanie zapobiega bólowi tej części ciała i wspomaga prawidłową pozycję ciała. Nic nie będzie Ci przeszkadzało podczas grania czy pracy przy komputerze.

                  Zalety:

                    Wady:

                      Czy warto kupić fotel gamingowy?

                      Jeżeli jesteś osobą, która przez długie godziny siedzi przed komputerem czy po prostu przy biurku, warto zdecydować się na fotel gamingowy. Jak powszechnie wiadomo spędzanie czasu w pozycji siedzącej przez dłuższy czas, wpływa na naszą postawę. Niestety, żeby znaleźć dobry fotel gamingowy musisz dobrze poszukać i sporo wydać. Zazwyczaj tańsze modele nie nadają się do wieloletniego użytkowania, najczęściej te wykonane z eko-skóry szybko pękają a nasze pieniądze idą w błoto. 

                      Jak wybrać fotel gamingowy?

                      Żeby wybrać dobry fotel gamingowy należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Fotel ma być praktyczny i służyć Ci przez lata, nie potrzebne są jednak do tego te wszystkie bajery, którymi nie raz zasypują nas producenci. 

                      Materiał wykonania: Najlepszą opcją jest skóra naturalna Nappa. Jest to zwykle skóra wysokiej jakości, która jest miękka, gładka i przyjemna w dotyku. Nappajest odporna na światło, przez co jej kolory nie blakną, cechuje ją przede wszystkim duża trwałość, co gwarantuje wysoki komfort użytkowania. 

                      Wyprofilowanie i kształt fotela: Tutaj wszelkie gabaryty konstrukcji powinniśmy dobrać do swojej wagi ciała i wzrostu. Warto zwrócić uwagę na szerokie opcje regulacji, aby dostosować fotel idealnie do swojej sylwetki.

                      Warto również zwrócić uwagę na regulowane podłokietniki, które mają za zadanie podtrzymywać nasze łokcie, aby ręce nie męczyły się zbyt szybko. No i na konstrukcję, w tym przypadku producenci decydują się zwykle na ramę stalową, co jest dobrą opcją jeśli chodzi o wytrzymałość. 

                      Jak dbać o fotel gamingowy i czym go czyścić?

                      Ważnym aspektem jest dbanie o nasz fotel gamingowy. Nie chodzi tylko o estetykę, ale przede wszystkim o jakość, która może z czasem spadać przez zaniedbania, wynikające właśnie z braku czyszczenia, bądź nieprawidłowego czyszczenia. Powinniśmy przede wszystkim pamiętać o czyszczeniu wszystkich szczelin, w które wpadają resztki jedzenia, okruchy itp. Dobrym rozwiązaniem będzie tutaj odkurzacz ręczny z dość wąską nakładką, jeśli jednak nie posiadasz ręcznego odkurzacza, zwykły równie dobrze wyczyści szczeliny, pamietaj tylko o wąskiej końcówce.

                      Jeśli chodzi o czyszczenie materiału w przypadku eko-skóry warto zdecydować się na czystą ściereczkę, zanurzoną w letniej wodzie z odrobiną szarego mydła. Pamiętaj aby nie zostawiać fotela wilgotnego, po umyciu, wytrzyj go do sucha najlepiej ręcznikiem papierowym. 

                      Jak już zdecydowałeś się na zakup fotela gamingowego ze skóry naturalnej, najlepiej zaopatrzyć się w specjalny preparat do jej czyszczenia. Jeśli nie masz sprawdzonego produktu, najlepiej zapytaj w sklepie, bądź poczytaj opinie użytkowników i wypróbuj produkt, gdzieś na małym kawałku fotela. Po wyczyszczeniu małego kawałka, odczekaj jeden dzień jeśli nic nie dzieje się z materiałem, który wyczyściłeś, możesz śmiało zabrać się za resztę fotela.

                      Dodatkowym przydatnym preparatem, jeśli chodzi o fotele gamingowe ze skóry naturalnej, będzie preparat do konserwacji takiej skóry. Zapewni on ochronę i sprawi, że fotel posłuży Ci na dłużej.

                      0 0 vote
                      Article Rating
                      guest
                      0 komentarzy
                      Inline Feedbacks
                      View all comments