Najlepsze stacje pogodowe 2021! – Ranking

Stacje pogodowe to niewielkie urządzenia, które pozwolą sprawdzić Ci jaka pogoda panuje na zewnątrz, jaka jest wilgotność powietrza. Wychodząc z domu nie będziesz musiał martwić się czy zaskoczy Cię ulewa. Niektóre z modeli wymienionych w naszym rankingu najlepszych stacji pogodowych, mają wiele rozbudowanych funkcji. Jest to między innymi budzik czy kalendarz. Sprawdź nasz ranking i wybierz stację pogodową dobraną do Twoich oczekiwań i potrzeb.

1. TFA Spring Breeze (35.1140.01)

Warto zacząć od faktu, że stacja pogodowa od tego producenta jest bezprzewodowa. Oznacza to, że temperaturę zewnętrzną pokazuje za pomocą zintegrowanego czujnika, który działa w odległości do 80 m. Stacja pogodowa rejestruje wartości minimalne oraz maksymalne w zakresie od 0 - 50 stopni Celsjusza wewnątrz pomieszczenia z kolei na zewnątrz od -40 do +60 stopni Celsjusza. Dodatkowo rejestruje poziom wilgotności ( od 1 - 99 %) oraz siłę wiatru ( od 1 - 120 km/h). Kolejną funkcją jest podstawowa prognoza pogody, która opiera się na zmianach ciśnienia atmosferycznego. Dużym plusem urządzenia jest możliwość rozbudowy jej o 3 dodatkowe czujniki temperatury i wilgotności. Wbudowany zegar, sterowany jest sygnałem radiowym, a wszystkie dane wyświetlane są na kolorowym ekranie z dwoma stopniami jasności. Jeśli potrzebujesz stacji pogodowej, która dokonuje wielu pomiarów z dużą dokładnością ten model sprawdzi się idealnie.

Zalety:

  Wady:

   2. HYUNDAI WS 2244 W

   Stacja pogodowa od HYUNDAIA to kolejna pozycja, którą warto wziąć pod uwagę, choćby ze względu na cenę. Duży aczkolwiek monochromatyczny ekran sprawia, że wyświetlane informacje są czytelne i dobrze widoczne w każdych warunkach. Wygląd podkreśla ramka imitująca drewno co sprawia, że urządzenie pasuje do każdego wnętrza. HYUNDAI wypada całkiem dobrze, również pod względem funkcjonalności. Bezprzewodowa stacja odbiera temperaturę wewnątrz urządzenia w zakresie od -10 stopni Celsjusza do +50. Z kolei na zewnątrz w zakresie od -20 do +50 stopni Celsjusza. Poziom wilgotności powietrza sprawdzisz w zakresie od 20-99%. Atutem stacji jest również prognoza pogody z animacją - pokazuje zachmurzenie, zachmurzenie z deszczem, mróz, śnieg oraz słońce. Czas urządzenia sterowany jest poprzez sygnał radiowy 77 Indeks Comfort. Kolejne urządzenie, które jest nie tylko dokładne w pomiarach, ale również świetnie wygląda i nie jest drogie.

   Zalety:

    Wady:

     3. Meteo SP89

     To niewielkie urządzenie docenisz za duże możliwości. Temperaturę wewnątrz odczytuje w zakresie od 0 do 50 stopni Celsjusza, a na zewnątrz od -40 aż do 70 stopni Celsjusza. Stacja pogodowa mierzy również wilgotność powietrza do 95 % oraz ciśnienie atmosferyczne w zakresie 600 - 1100 hPa. Dodatkowo informuje o opadach i prędkości oraz kierunku wiatru. Pomiar danych pogodowych z zewnątrz umożliwia dostępny w zestawie multi czujnik bezprzewodowy. Zebrane dane pozwalają przewidywać pogodę na najbliższe 24 godziny. Dodatkowe funkcje jakie znajdziesz w tym modelu na pewno przyciągną Twoją uwagę. Model został wyposażony w zegar, budzik (z funkcja drzemki) oraz kalendarz do 2099 roku! Informacje wyświetlane są na sporym, kolorowym wyświetlaczu o trzech poziomach jasności. Sprzęt działa na baterie, ale może również być zasilany sieciowo.

     Zalety:

      Wady:

       4. Hama ColorEdge

       To urządzenie zapewni Ci dokładny pomiar temperatury i wilgotności powietrza. Pomiar tak jak w wyżej podanych stacjach odbywa się wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Oprócz dokonywania pomiarów stacja zapisuje najniższe i najwyższe wartości temperatury i wilgotności. Dzięki temu jesteś na bieżąco informowany o kolejnych rekordach pogodowych. Stacja meteorologiczna wskazuje też fazy księżyca, co jest nie lada gratką nie tylko dla obserwatorów nocnego nieba. Co jest świetne moim zdaniem, to brak zastanawiania się czy pogoda dopisze Ci np. w Twoje urodziny. Urządzenie uprzedzi Cię o tym. Co ważne, wszystkie dane bez trudu odczytasz na sporym wyświetlaczu. Są to nie tylko informacje na temat pogody, ale też data, godzina i dzień tygodnia. Masz również możliwość ustawienia dwóch alarmów dla dwóch różnych osób. urządzenie jest zasilane bateriami, ale może być również zasilane sieciowo. Dostaniesz je w całkiem przystępnej cenie co jest zdecydowanie kolejnym atutem.

       Zalety:

        Wady:

         5. TECHNISAT IMETEO P1 76496700

         Ta stacja pogodowa zaskoczyła Mnie stosunkiem ceny do jakości. Urządzenie zostało wyposażone w duży, podświetlany ekran, który bez trudu, na swobodny odczyt informacji. Mierzy temperaturę oraz wilgotność powietrza za pomocą bezprzewodowego czujnika, który działa zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczenia. Stacje pogody wyposażono w takie funkcje jak trend pogody, alarm oblodzeniowy, a także w pamięć maksymalnej i minimalnej temperatury oraz wilgotności. Dodatkowo posiada zegar synchronizowany falami radiowymi DCF, który codziennie ustawia aktualny czas, a więc nie musisz martwić się o zmianę czasu letniego na zimowy bądź na odwrót. Stacja poinformuje Cię również o dniu tygodnia oraz aktualnej dacie. Posiada funkcję budzika co jest zdecydowanie przydatne, a dodatkowo fajna sprawą jest również zamontowany projektor, za którego pomocą wyświetlisz wszystkie potrzebne dane np. na ścianie Twojej sypialni.

         Zalety:

          Wady:

           Jaką stację pogodową wybrać? 

           Przed zakupem najlepszej stacji pogodowej należy wziąć pod uwagę wymagania użytkownika. Jeśli zależy Ci na tym aby po prostu mieć oko na temperaturę to wybierz stację pogodową z podstawowymi funkcjami. Jeśli jednak chcesz kontrolować wszystkie bieżące warunki atmosferyczne powinieneś sięgnąć po bardziej zaawansowany sprzęt ze wszystkimi dostępnymi opcjami. Jakie cechy musi posiadać dobry sprzęt aby wykonać pomiar zgodny z rzeczywistością? 

           • Zakres temperatur –  określa, w jakiej rozpiętości może działać dane urządzenie. W przypadku bardziej rozbudowanych systemów producenci zazwyczaj podają zakres dla temperatury panującej zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Warto zwrócić uwagę, że im większy jest parametr, tym lepiej dla użytkownika. Dobrej jakości urządzenie może wykonać pomiar od – 20 stopni Celsjusza do + 50 stopni Celsjusza. 
           • Wyświetlacz – ważnym elementem całego zestawu jest dobry wyświetlacz. Dostępne są wyświetlacze w wersji monochromatycznej i kolorowej. Ważne jest aby był czytelny pod każdym kątem widzenia. Niektóre modele mają opcję podświetlania ekranu.
           • Łączność – stacja pogodowa, która ma czujniki, powinna mieć funkcję łączności bezprzewodowej. Rozciąganie kabli pomiędzy czujnikami nie jest wygodne, szczególnie jeśli trzeba to zrobić w ogrodzie lub w domu. Stacje pogodowe z możliwością połączenia za pomocą Bluetooth lub WiFi gwarantują o wiele większy komfort użytkowania. 
           • Liczba czujników – Liczba czujników odpowiedzialnych za dokonywanie pomiaru jest bardzo istotna. Jak się okazuje, im większa jest ich ilość, tym lepsze pomiary można uzyskać. Czujniki zewnętrzne, które zostaną rozmieszczone wokół domu, mogą zrobić pomiary zgodne ze stanem faktycznym. 

           Jakie funkcje ma stacja pogodowa? 

           Wysokiej jakości stacja pogodowa musi mieć wszystkie niezbędne funkcje, które pozwolą określić, jakie warunki atmosferyczne panują na dworze w danej chwili. Na rynku jest sporo modeli, które oferują wyłącznie podstawowe pomiary, takie jak temperatura i wilgoć. Poszukując lepszego urządzenia, warto zainwestować większą kwotę pieniędzy i kupić sprzęt, który spełni oczekiwania najbardziej wymagającego konsumenta. Jakie parametry pogodowe musi mieć stacja pogodowa, aby była jak najbardziej praktyczna? 

           • Pomiar temperatury
           • Wilgotność powietrza
           • Pomiar ciśnienia
           • Siła wiatru 
           • Promieniowanie UV

           Jak działa stacja pogodowa?

           Domowa stacja pogodowa to elektroniczne urządzenie, które pozwala określić, jakie warunki pogodowe panują aktualnie w miejscu zamieszkania. Sprzęt niezbędny do wykonania pomiarów składa się z kilku ważnych elementów. Zazwyczaj jest to bezprzewodowy czujnik, który należy zamontować na zewnątrz oraz wewnątrz budynku. Oprócz czujników jest również wyświetlacz elektroniczny, który warto zamontować w widocznym miejscu w domu. Domowa stacja pogodowa informuje użytkowników o aktualnej temperaturze, wilgotności powietrza oraz ciśnieniu. Bardziej rozbudowane modele mają zamontowany czujnik prędkości i kierunku wiatru oraz ilości opadów. Profesjonalna stacja pogodowa odbierająca sygnały radiowe z Niemiec pozwala na automatyczne ustawienie daty i godziny. W Polsce znajdują się w regionie gdańskim, krakowskim oraz warszawskim. Obsługują szwajcarski sygnał radiowy, który jest zdecydowanie dokładniejszy i pomaga określić prognozę pogody na kilka dni do przodu oraz ostrzec o innych zagrożeniach, takich jak gwałtowne burze.

           0 0 vote
           Article Rating
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments