Ranking kapsułek do prania 2021!

Wyobraź sobie Twoje teraźniejsze, codzienne życie bez pralki. Nie możesz? Ja też :). Pralka to sprzęt, który jest niezbędny w naszych domach. Przy dużej rodzinie, a zwłaszcza przy małych dzieciak. Ważnym jest aby dobrać dobry detergent, który poradzi sobie nie tylko przy odświeżaniu rzeczy ale przede wszystkim przy trudno spieralnych plamach. Płyny czy proszki do prania to często wybierane produkty, ale kapsułki zyskują coraz większe grono zwolenników. Dlaczego tak jest dowiemy się w dzisiejszym rankingu.

1. ARIEL Kapsułki do prania Color 3 w 1

Kapsułki do prania marki ARIEL to środek czyszczący 3w1, który zawierają płyn do prania, płukania i odświeżacz koloru. Kapsułki ulegają rozpuszczeniu w kontakcie z wodą. Skutecznie usuwają plamy i zabrudzenia.

Zalety:

  Wady:

   2. Persil Discs 4In1 Color

   Kapsułki do prania z 4 komorami. Ranking polecanych środków nie mógł więc pominąć tej pozycji. Kapsułki marki Persil usuwają plamy, ale również pielęgnują tkaniny i rozjaśniają kolory, nadając praniu świeży zapach.

   Zalety:

    Wady:

     3. Vizir kapsułki do prania Freshness

     Tym razem pora na uniwersalne kapsułki do prania w naszym rankingu, które można stosować i do kolorowego, i białego prania. Są bardzo wydajne: jedna kapsułka starcza na około 5 kilogramów prania.

     Zalety:

      Wady:

       4. Lenor Goldene Orchidee 3w1

       Kolejna propozycja to najlepsze kapsułki do prania o działaniu piorącym, odplamiającym, wybielającym i zmiękczającym. Idealne do prania kolorowego.

       Zalety:

        Wady:

         5. Surf White Kapsułki Do Prania 2In1

         Kolejne kapsułki do prania z rankingu przeznaczone są do prania białego. Do ich zalet należy między innymi piękny kwiatowy zapach, który długo pozostaje na ubraniach.

         Zalety:

          Wady:

           Zalety kapsułek do prania 

           Największą z zalet kapsułek do prania jest zdecydowanie wygoda w użyciu. Wystarczy wrzucić produkt na dno pralki, następnie wrzucić brudne pranie i włączyć odpowiedni cykl. Jedna kapsułka wystarczy aby poradzić sobie ze standardowymi zabrudzeniami ( wsad prania 5 kg.). Nie musisz więcej odmierzać odpowiedniej ilości proszku czy płynu. Poza tym nasze ubrania są miękkie w dotyku i pięknie pachną.  Ekonomicznym rozwiązaniem jest używanie kapsułek 3w1, nie musimy dodatkowo używać wybielacza jak i płynu zmiękczającego, a niektóre produkty zastąpią również płyn do płukania. 

           Kolejną z zalet jest to, że używając kapsułek łatwiej jest nam ocenić kiedy kupić kolejne opakowanie bowiem jedna kapsułka to jedno pranie!:) A jeśli mowa o opakowaniu, kapsułki ważą zdecydowanie mniej jak gdybyśmy mieli dźwigać proszek i dodatkowo płyn do płukania. To ważny aspekt, zwłaszcza kiedy wybieramy się na większe zakupy. Następną kwestią jest przechowywanie. Kapsułki mają estetyczne opakowania. Nie wilgotnieją i nie zbrylają się jak ma to miejsce w przypadku zwykłego proszku do prania. Pamiętaj aby przechowywać je w miejscu niedostępnym dla dzieci, to bardzo ważne.  

           Jak wybrać dobre kapsułki do prania?

           W ofercie znajdziemy coraz więcej nowoczesnych produktów i nie raz ciężko jest nam wybrać odpowiedni detergent dla siebie. Przyjrzyjmy się bliżej produktom jakie są dostępne i sprawdźmy jak ich używać. 

           Tabletki do prania 

           Często jest tak, że nazwa tabletek do prania kojarzy nam się z kapsułkami do prania. Są to jednak dwa różne produkty. Tabletki jest to po prostu zbity proszek, który umieszczamy w szufladce przeznaczonej właśnie dla niego. Ich zaletą w porównaniu do proszku jest to, że nie musimy odmierzać odpowiedniej ilości, a ich działanie jest porównywalne do tradycyjnego proszku. Za opakowanie tabletek (30 sztuk), zapłacimy ok 25-30 zł. 

           Żelowe kapsułki do prania

           Kapsułki żelowe są znacznie bardziej popularne niż tabletki. Na rynku znajdziemy kapsułki standardowe i te 3w1. Ich aplikacja jest łatwa, a producenci dążą do tego aby ich powłoka, czyli folia, była rozpuszczalna nawet w najniższych temperaturach. Ceny kapsułek są różnorodne, wszystko zależy od rodzaju i ilości sztuk w opakowaniu. Za 15 sztuk kapsułek zapłacimy od 15 – 30 zł z kolei za opakowanie 30 sztuk od około 20 – 50 złotych. 

           Ekologiczne kapsułki i tabletki do prania 

           Na rynku dostępne są również ekologiczne tabletki i kapsułki do prania. Dobrej jakości produkty ekologiczne dokładnie piorą już w 15 stopniach. Nie zawierają biologicznie czynnych składników i nie zanieczyszczają wód gruntowych. Za ekologiczne tabletki zapłacimy około 40-50 złotych za 30 sztuk, a za kapsułki około 50 złotych za 20 sztuk.

           Tak jak w przypadku proszków czy płynów. kapsułki jak i tabletki są podzielone na te do prania białego i kolorowego. Możemy również dostać te uniwersalne do tych dwóch rodzajów tkanin, a coraz częściej spotykane są również te przeznaczone specjalnie dla dzieci. 

           Podsumowując tabletki jak i kapsułki do prania są wygodne i łatwe w użyciu, a przede wszystkim bardzo skuteczne. To jaki produkt wybierzemy, zależy wyłącznie od naszych preferencji.

           0 0 vote
           Article Rating
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments