Ranking najlepszych robotów sprzątających 2021!

Z roku na rok, decydując się na zakup robota sprzątającego, zadanie to jest coraz trudniejsze. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze, ale czy lepsze modele? Poszczególne roboty, różnią się od siebie funkcjami, a przede wszystkim ceną. W rankingu postaram się pomóc podjąć Ci decyzję i rozwiać wszystkie wątpliwości.

1. Xiaomi Roborock S6 MaxV

Model tego robota, skanuje pomieszczenie laserowo, a dodatkowo, przednią kamerą robi zdjęcia. Zapewne zastanawiasz się po co? Już odpowiadam. Robienie zdjęć ma za zadanie identyfikować, każdą spotkana na jego drodzę, przeszkodę. Kapcie, butelka z wodą, zabawki dziecka, meble, listwy zasilające czy nawet kupy domowego zwierzaka. To tylko kilka z nich, oczywiście najlepiej jest takie rzeczy uporządkować, zanim nasz odkurzacz zacznie pracę, jeśli jednak nie zrobimy tego, urządzenie sprytnie je ominie. S6 MaxV poradzi sobie z każdym podłożem, różnego rodzaju podłogi twarde, jak i różne dywany nie stanowią dla niego problemu, a to wszystko dzięki ciśnieniu roboczemu, które wynosi 2500 Pa.
Centralna szczotka odkurza bardzo dokładnie, ma miękkie włosie i gumowe listewki, dzięki czemu z dużą dokładnością wyłuskuje zabrudzenia z dywanów, przy czym nie ma żadnego problemu z owijającymi się włosami czy sierścią. Roborock S6 MaxV idealnie czyta umeblowanie i ogólną strukturę pomieszczeń, a na stworzonych przez niego mapach, w aplikacji mobilnej, bez problemu ustalisz zakazane strefy czy podzielisz swoje piętro na konkretne pomieszczenia. Zaplanujesz pracę robota, dokładnie tak jak chcesz. Urządzenie jak najbardziej nadaje się do domów piętrowych, a już po pierwszym przejeździe rozpoznaje kondygnację. Wspomniana wyżej aplikacja przyda się również do zaplanowania mycia podłóg. Możesz ustawić poziom nawilżenia szmatki lub ręcznie zaznaczyć stręfę, gdzie znajdują się dywany, aby robot na nie, nie wjeżdżał.
To odkurzacz o dużej sile ssącej, fenomenalnym systemie poruszania się z rozbudowaną aplikacją i funkcją mycia podłóg. To zdecydowanie dobry zakup na lata.

Zalety:

  Wady:

   2. PURON PR10

   Robot sprzątający z funkcją mopowania, który zaskakuje znakomitym stosunkiem ceny do możliwości i oferowanych funkcji. Za robotem przemawia przede wszystkim potężna siła ssąca. Mamy do wyboru 3 tryby: Turbo 2500 Pa, Standard 2150 Pa oraz Tryb Cichy 1800 Pa. Sprzęt likwiduje zanieczyszczenia z posadzki, nawet przy najniższym poziomie mocy, zaś przy najwyższym, świetnie radzi sobie z głęboko osadzoną w wykładzinie, zwierzęcą sierścią. Wysoka kultura pracy odkurzacza ucieszy Cię, jeśli nie lubisz hałaśliwego sprzętu domowego. To jeden z najciszej pracujących robotów sprzątających. Dzięki aplikacji łatwo zapiszesz 3 różne mapy, a co lepsze, nie robi żadnych problemów z przechodzeniem między piętrami, więc jest to ogromny atut jeśli chodzi o domy kilkupiętrowe. Idealny odczyt zróżnicowanego układu mebli i przeszkód na drodze sprzątania, zagwarantuje laserowe skanowanie. Jest to urządzenie 2w1, które nie tylko świetnie odkurza, ale również dokładnie umyje Twoje podłogi. Nie da się pokrótce ująć wszystkich korzyści płynących z zakupu tego sprzętu. Warto wspomnieć, że w wielu aspektach robot wypada podobnie, a czasami lepiej niż wyraźnie droższe odkurzacze samojezdne.

   Zalety:

    Wady:

     3. iRobot Roomba i7

     Model i7 znakomicie odkurza twarde podłogi, drewniane czy śliskie, ale równie dobrze radzi sobie z dywanami. Zarówno z grubymi kłębami kurzu, jak i drobnymi cząstkami brudu świetnie poradzą sobie dwie gumowe szczotki, dość dużych rozmiarów. Robot został wyposażony w funkcję wykrywania skupisk śmieci czy brudu, jeżeli wykryje mocno zabrudzone obszary, zbacza na chwilę z trasy sprzątania, aby szybko je uprzątnąć. Odkurzacz świetnie radzi sobie ze sprzątaniem wzdłuż ścian, w narożnikach i różnych zakamarkach. Robot rozrysowuje w aplikacji mapy pomieszczeń i daje możliwość ustalenia stref zakazanych. Dodatkowo odczytuje większe przeszkody do ominięcia i zapisuje do dziesięciu planów pięter. Dla posiadaczy czworonogów plusem będzie również system filtracji, który zatrzymuje między innymi kocie alergeny i nie wzbije je w powietrze. Robot jest zdecydowanie warty swojej ceny i na pewno posłuży Ci na lata.

     Zalety:

      Wady:

       4. Moneual MBOT 950

       W wielu opiniach i testach Moneual MBOT 950 to najlepszy robot sprzątający, a wszystko za sprawą dużej siły ssącej która wynosi 2600 Pa. Dodatkowo z opinii użytkowników wynika, że siła nie jest ani trochę przekłamana i robot doskonale radzi sobie nawet z bardzo grubymi dywanami. Kolejnym atutem urządzenia jest darmowa wymiana akumulatora po dwóch latach użytkowania i darmowy przegląd po roku. Nie znajdziecie tego w żadnej innej ofercie. Laser pozwala na tworzenie precyzyjnych map i wyznacza w nich strefy zakazane, jak i te, w których chcesz aby odkurzyć dwa razy. Wszelkie nieczystości z Twoich podłóg czy dywanów zostaną momentalnie usunięte. Dodatkowo robot zrobi to cicho i dokładnie, przy czym również nie uszkodzi mebli, ale też niczego nie ominie. Robot posiada również opcję mycia podłóg, także kolejny obowiązek masz z głowy.

       Zalety:

        Wady:

         5. Xiaomi Roborock S6

         Według opinii użytkowników ten model przez cały czas swojej pracy utrzymuje równy poziom, nieważne w jakim trybie pracuje, a posiada ich 4. Do wyboru mamy: cichy, zbalansowany, mocny i turbo, w każdym z nich robot szybko wciąga zabrudzenia i kłęby kurzu. Centralna szczotka została wyposażona w gęste, ale elastyczne i miękkie włosia, dzięki czemu precyzyjnie wyłuskuje śmieci z dywanu, a dodatkowo włosy i sierść, nie plączą się nadmiernie wokół szczotki. S6 został wyposażony w czujnik laserowy oraz algorytmy SLAM. W aplikacji zapisuje dokładne mapy pomieszczeń, jak i pięter. Wytycza optymalne trasy odkurzania, przy czym unika kolizji z ewentualnymi przeszkodami. Dodatkowe funkcje to min. kompas elektroniczny, wykrywacz ścian i schodów, żyroskop, przyspieszeniomierz, miernik prędkości i odległości, a dodatkowo detektor podnoszenia. Czas odkurzania może trwać nawet do 150 minut, a w zbiorniku zmieści się nawet 0,5L kurzu i śmieci.Odkurzacz posiada system filtracji HEPA, co na pewno spodoba się alergikom i astmatykom. Jak u poprzedników, tutaj też masz do dyspozycji aplikację, w której zaplanujesz automatyczne odkurzanie, sprawdzisz zużycie części eksploatacyjnych i posterujesz odkurzaczem niczym sterowaną zabawką. Dodatkowo odkurzacz dzięki aplikacji wykryje dywany i automatycznie podkręci moc. Jest to hybrydowy robot sprzątający, który dokładnie umyje kafelki czy linoleum. Kompleksowe sprzątanie masz gwarantowane.

         Zalety:

          Wady:

           Czy warto kupić robot sprzątający?

           W Mojej opinii jest to jedna z najlepszych decyzji, jeśli chodzi o wyposażenie naszego domu. Najważniejszą kwestią, jest to, że nie męczysz się jak w przypadku manualnego odkurzania, nie tracisz cennego czasu i możesz wykorzystać go na bardziej przyjemne zajęcie. Czasami zdarza się tak, że odkurzacz automatyczny, spędza więcej czasu na sprzątaniu, niż zrobiłby to odkurzacz manualny, ale w rankingu najlepszych robotów sprzątających umieściłam te, które świetnie radzą sobie z odkurzaniem w niedługim czasie, a do tego robią to naprawdę dokładnie. Dodatkowo odkurzacz automatyczny nie porysuje podłóg. Są tak skonstruowane, aby nie uszkodzić posadzki i zdecydowanie wygrywają tutaj z manualnymi odkurzaczami.  

           Żeby ułatwić Ci decyzję, czy kupić odkurzacz automatyczny czy też nie, opisze je w kilku odnośnikach wad i zalet.

           Główne zalety robotów sprzątających: 

           • odkurzają same, oszczędzasz czas i siły
           • są łatwe w obsłudze
           • mogą długo odkurzać, są wydajne
           • odkurzają ciszej, niż inny sprzęt
           • zajmują mało miejsca
           • niektóre z nich nie tylko odkurzają, ale również myją podłogi

           Główne wady robotów sprzątających:

           • bywają kosztowne
           • akumulatory nie są wieczne
           • mogą się zaplątać w kable lub coś strącić
           0 0 vote
           Article Rating
           guest
           0 komentarzy
           Inline Feedbacks
           View all comments