Ranking najlepszych ciśnieniomierzy 2021!

Ciśnieniomierz przyda się do samodzielnego mierzenia ciśnienia w domu. Jego głównym celem jest sprawdzanie podstawowych parametrów diagnostycznych, jak ciśnienie skurczowe, rozkurczowe, a także puls. Nie ważne czy chorujesz na nadciśnienie czy nie, warto byś miał w domu ciśnieniomierz, pozwala on również na wczesne wykrycie arytmii serca czy nieregularnego tętna. Zaczynajmy więc ranking najlepszych ciśnieniomierzy 2021.

1. Sanity Pulsoksymetr Napalcowy DUO CONTROL

W przypadku tego ciśnieniomierza, jakość odgrywa główną rolę. Urządzenie dokonuje pomiaru, w oparciu o metodę oscylometryczną - wykrywa ruch krwi w tętnicach, następnie analizuje go i wyświetla wynik na ekranie. Wyniki są automatycznie interpretowane według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Ciśnieniomierz zapamiętuje aż 90 wyników dla dwóch osób. Pozwala to na stałe monitorowanie ciśnienia. Ekran LCD jest niezwykle czytelny, oferuje granatowe podświetlenie tła i duże, jasne cyfry. W zestawie znajdziesz etui i uniwersalny mankiet o wymiarze 22-42cm.

Zalety:

    Możliwość zapamiętywania 90 wyników dla dwóch osób
    Funkcja uśredniania
    Czytelny wyświetlacz LCD
    Dobra cena
    Dokładne pomiary i interpretacja wyników

Wady:

    Brak

2. Omron M7 Intelli IT HEM7322TE

To urządzenie charakteryzują bardzo dokładne pomiary, oraz dodatkowe funkcje jakimi są, zapamiętywanie aż 100 ostatnich pomiarów dla dwóch osób czy funkcja uśredniania wyników pomiaru, dzięki czemu możemy wyeliminować przejściowe stany ciśnienia. Ciśnieniomierz pomoże w wykryciu rannego nadciśnienia, arytmi serca czy nieregularnej jego pracy. Urządzenie działa w oparciu o metodę oscylometryczną. Jego ekran jest duży i czytelny, co pozwala na łatwe odczytywanie pomiaru. Możesz połączyć ciśnieniomierz ze smartfonem dzięki Bluetooth. W zestawie znajdziesz arkusz do zapisu pomiarów, etui i mankiet 22-42cm.

Zalety:

    Duży i czytelny ekran Dokładne pomiary Możliwość zapamiętywania 100 pomiarów dla dwóch osób Czujnik ruchu Wskaźnik informujący o prawidłowym założeniu mankietu Możliwość połączenia przez Bluetooth z telefonem Kolorowy wskaźnik poziomu ciśnienia krwi

Wady:

    Cena

3. Omron EVOLV All-in-One elektroniczny bezprzewodowy

Co wyróżnia ten sprzęt to na pewno to, że jest bezprzewodowy i nie ma przewodu powietrznego. Urządzenie bez problemu sparujesz ze smartfonem, a w aplikacji możesz śledzić swoje wyniki. Sprzęt tak jak jego poprzednicy, zapamiętuje wymiary dla dwóch użytkowników oraz uśrednia trzy ostatnie, aby dokładnie monitorować swoje ciśnienie. Ciśnieniomierz wyposażony jest w czujnik prawidłowo założonego mankietu, czujnik ruchu jak i funkcję wykrywania nieregularnego bicia serca. Ciśnienie możesz mierzyć w dowolnej pozycji na ramieniu, a umożliwia to technologia Intelli Wrap 360. Technologia InteliliSense Tech EVOLV, dostosowuje mankiet do grubości ręki.

Zalety:

    Bezprzewodowy Dokładne pomiary Zapamiętywanie pomiarów dla dwóch użytkowników Funkcja uśredniania Czujnik ruchu Czujnik prawidłowo założonego mankietu Funkcja wykrywania nieregularnego bicia serca

Wady:

    Cena

4. Tech-Med TMA Alpha Touch

Urządzenie oprócz ładnego wyglądu, posiada duży i czytelny wyświetlacz LCD, a dzięki technologii WMI, dokonuje pomiaru podczas pompowania mankietów. Dane są bardzo dokładne dzięki algorytmowi DPDA, co jest podwójną detekcją tętna. Ciśnieniomierz Tech-Med zapamiętuje 60 ostatnich pomiarów dla dwóch użytkowników i tak jak poprzednicy, uśrednia trzy ostatnie pomiary. Standardowo w zestawie producent dołączył etui i uniwersalny mankiet 22-42cm. Jeżeli zależy Ci na dokładnym pomiarze, a także ładnym wyglądzie, polecam ten ciśnieniomierz. Cena nie należy do najniższej, ale zdecydowanie idzie w parze z jakością.

Zalety:

    Dokładne pomiary Duży i czytelny ekran Ładny desing Zapamiętywanie 60 ostatnich pomiarów dla dwóch użytkowników Funkcja wykrywania arytmii

Wady:

    Cena

5. Omron M3 Comfort

Omron M3 Comfort to zautomatyzowany ciśnieniomierz o lekkiej wadze i kompaktowym rozmiarze. W uzyskaniu dokładnych wyników, w dowolnej pozycji wokół ramienia pozwalają dwie technologie, w których działa urządzenie. Jest to oczywiście technologia IntelliSense oraz Intelli Wrap. Ciśnieniomierz posiada bardzo dobre parametry, dokładność pomiaru ciśnienia to około 3 mmHg, z kolei dokładność pomiaru tętna około 5%. Dodatkowo urządzenie posiada kolorowy wskaźnik wysokiego ciśnienia, wskaźnik prawidłowego zakładania mankietu czy wykrywanie nieregularnej pracy serca i arytmii. W zestawie znajdziesz uniwersalny mankiet, etui oraz arkusz do zapisywania wyników.

Zalety:

    Cena Czujnik prawidłowo założonego mankietu Kolorowy wskaźnik wysokiego ciśnienia krwi Funkcja wykrywania nieregularnego bicia serca i arytmii Technologia IntelliSesne i IntelliWrap

Wady:

    nie odnotowano

Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie krwi?

Pomiar ciśnienia krwi nie jest skomplikowany, a dzięki ciśnieniomierza możemy sami zrobić to w domu. Jednak jest kilka zasad, o których musimy pamiętać. 

  • poprawne założenie mankietu (na nadgarstek lub na ramię powyżej łokcia),
  • dobranie odpowiedniego rozmiaru mankietu,
  • wykonanie pomiaru w spokojnych warunkach,
  • wykonanie pomiaru po krótkim odpoczynku,
  • wykonanie pomiaru w pozycji siedzącej,
  • opieranie łokcia podczas pomiaru na wysokości serca,
  • powstrzymanie się od poruszania ręką w trakcie badania,
  • wykonanie pomiaru przed przyjęciem leków,
  • powstrzymanie się od jedzenia lub palenia papierosów przed pomiarem.

Dlaczego ciśnieniomierz dopompowuje powietrze?

Tutaj zdania są podzielone, możemy znaleźć różne opinie na ten temat. Najczęstsze z nich są takie, że ciśnieniomierz dopompowuje powietrze, gdy mankiet jest za luźno zapięty, ponieważ nie wykrywa pulsu, z kolei inne źródła mówią, że dopompowanie występuje tylko u osób z nadciśnieniem. te informacie warto skonsultować bezpośrednio z główna infolinią producenta danego sprzętu. 

Normy ciśnienia u dzieci i dorosłych

Normy ciśnienia tętniczego krwi dla osób dorosłych (według Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego) to:

  • ciśnienie optymalne: poniżej 120/80 mmHg,
  • ciśnienie prawidłowe: 120–129/80–84 mmHg,
  • ciśnienie prawidłowe podwyższone: 130–139/85–89 mmHg.

Należy pamiętać. że w przypadku gdy ciśnieniomierz pokazuje nam pomiar powyżej norm, warto udać się do lekarza i sprawdzić czy nie wystąpiło nadciśnienie tętnicze, które wymaga leczenia farmakologicznego.  

W przypadku dzieci ciśnienie krwi mierzymy inaczej. Prawidłowe ciśnienie określane jest za pomocą siatek centylowych, nie powinno ono być niższe niż 90 centyli, z kolei ciśnienie przypadające na 90-95 centyl, nazywane jest podwyższonym prawidłowym, ale należy je stale kontrolować.

0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments